Notowania

Brytyjski internet pokochał Tuska. "Zostanie pan naszym premierem?"

Środowa wypowiedź Donalda Tuska w europarlamencie zachwyciła Brytyjczyków. "Zostanie pan naszym premierem?", "mam łzy w oczach", "przywrócił mi pan wiarę w Donaldów" - słów uwielbienia dla przewodniczącego Rady Europejskiej w sieci nie ma końca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W Wielkiej Brytanii - a przynajmniej w tej euroentuzjastycznej części - po środowej wypowiedzi Donalda Tuska zapanowało szaleństwo (Fot: janek skarżyński/AFP/East News)

Donald Tusk otworzył w Parlamencie Europejskim furtkę do przedłużenia brexitu o kolejne tygodnie. - Unia nie powinna opuszczać miliona Brytyjczyków, którzy wyszli w weekend na ulicę ani 6 milionów, którzy podpisali petycję za pozostaniem w Unii Europejskiej - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.

- Ci ludzie nie czują, że są reprezentowani w brytyjskim parlamencie, więc muszą czuć się reprezentowani tutaj - dodał, zwracając się do europosłów.

Ta wypowiedź wywołała lawinę pozytywnych komentarzy na Twitterze, wręcz wyznań miłosnych w kierunku byłego szefa polskiego rządu. Brytyjscy internauci pytają na przykład, czy Tusk nie zechciałby zostać ich premierem.

"Tusk przyjedzie i pozamiata". Sikorski nie ma wątpliwości

"W Tusku cała nasza nadzieja" - dodaje inny użytkownik, parafrazując amerykańską dewizę "In God we trust". "Dziękujemy za to, że reprezentuje nas pan lepiej niż nasz własny parlament", 'kocham pana", "przywrócił mi pan wiarę w Donaldów" - to tylko niektóre komentarze brytyjskich użytkowników Twittera.

Komentarzy jest więcej. "Donald Tusk jest jedynym politykiem, który reprezentuje moje stanowisko w ciągu ostatnich 3 lat" - napisał Ross Bramble. "To człowiek, który walczył o demokrację, nie tak jak nasza premier, która chce ją stłumić" - to kolejne opinie.

Brexit: Donald Tusk odrzuca możliwość negocjacji ws. backstopu
Brexit: Donald Tusk odrzuca możliwość negocjacji ws. backstopu. "Twardy brexit" jednym z możliwych scenariuszy

Kolejne komentarze napływają. Wygląda na to, że jedna wypowiedź spowodowała, że brytyjscy euroentuzjaści mają nowego idola.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: donald tusk, brexit, internet, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2019

PolakNiech sobie go wezmą bez żalu z naszej strony .

27-03-2019

kokoBrawo, Panie Donaldzie. Niech Pan wraca do kraju, proszę :)

27-03-2019

PolakUwielbiam Tuska to dobry facet!

Rozwiń komentarze (2127)