Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa dróg. Rzeszów będzie miał jeden z najdłuższych tuneli w Polsce

Jeden z najdłuższych tuneli drogowych w kraju ma powstać pod Rzeszowem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że powstała koncepcja programowa inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Promost Consulting)
Tunel na drodze S19 pod Rzeszowem ma być jednym z najdłuższych w Polsce (Fot: promost consulting)

– To kolejny krok przybliżający nas do realizacji S19 na południe od Rzeszowa – poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Do Dyrekcji trafiła bowiem koncepcja programowa odcinka między węzłami Rzeszów Południe a Babicą. To właśnie tam ma powstać jeden z najdłuższych tuneli drogowych w Polsce.

Ma on liczyć około 2 kilometry długości. Obecnie najdłuższy jest tunel pod martwą Wisłą w Gdańsku i liczy niespełna 1,4 km. W budowie są już jednak tunel na Południowej Obwodnicy Warszawy (ponad 2,3 km), Zakopiance (ponad 2 km) i drodze S3 (2,3 km).

Obejrzyj: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

Poza tunelem na 10-kilometrowym odcinku zaplanowano również 5 estakad, 2 wiadukty i 3 przejścia dla zwierząt. Droga ma mieć po dwa pasy w każdym kierunku, do tego również pas awaryjny.

Koncepcję programową drogi przygotowała firma Promost Consulting. Stworzyłą również wizualizację przebiegu drogi oraz tunelu, ktorą można znaleźć na profilu facebookowym firmy.

Jak pisze "GW", tunel ma mieć około 2100 metrów i będzie składał się z dwóch jednokierunkowych naw o szerokości ponad 12 metrów. Będą one połączone 12 przejściami oraz jednym przejazdem awaryjnym.

Wielkopolska: Trwa budowa trzech odcinków dróg ekspresowych
13.03.2019. Budowa drogi ekspresowej S3. Opóźniony odcinek Lubin - Polkowice, na którym trwa zimowy przestój do 15 marca, jednak za kontynuowanie prac wykonawca żąda dodatkowego wynagrodzenia.
Budowa dróg. Rząd musi dosypać miliardy, by nie stracić unijnych funduszy

Odcinek między węzłami Rzeszów Południe a Babicą ma być budowany w latach 2020-2024. Rok później ma już być możliwy przejazd od Rzeszowa do południowej granicy państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rzeszów, budowa autostrad, budowa s19, gospodarka, wiadomości, infrastruktura
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-04-2019

Baca z północyMój Ty Panie, tunel! Niech się wybiorą na Słowenię. To taki malutki kraj, który ma wiele pięknych tuneli autostradowych. Z niektórych z nich wjeżdża … Czytaj całość

27-04-2019

poupNo i wybudujemy taki tunel za ciężkie pieniądze , tylko po to żeby mieć długi tunel i się chwalić

27-04-2019

HermesTunel powinien być po sadzawka...nie lubię oglądać te wiochy...podobnie jak poznania...poznańskie pyry od lat nie potrafią dziur na wjeździe załatać … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (93)