Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Budowa dróg utrudni dojazdy na majówkę i wakacje. Prace na wielu odcinkach

3
Podziel się

Dobra wiadomość jest taka, że w 2021 r. drogowcy włączą do ruchu prawie 390 km dróg ekspresowych i autostrad. To niemal trzy razy więcej niż rok temu. Gorsza natomiast, że robotników będziemy widzieć w okresie majówki i wyjazdów wakacyjnych.

Budowa dróg utrudni dojazdy na majówkę i wakacje. Prace na wielu odcinkach
Poprawi się przejazd m.in. między Piotrkowej Trybunalskim i aglomeracją śląską (Pixabay)
bDZTSDOt

Niekiedy będziemy widzieć ich bardzo dokładnie, bo z powodu prac drogowych będziemy stać w korkach i czekać, aż zostaniemy przepuszczeni wolnym pasem. "Rzeczpospolita" wylicza kilka istotnych odcinków, których oddanie jest planowane na III i IV kwartał.

Najbliższe miesiące przyniosą pewne ułatwienia dla podróżujących z centralnej Polski na Śląsk. Gotowy ma być odcinek autostrady A1 pomiędzy Częstochową a Tuszynem. Jeszcze większa ulgę mają poczuć pod koniec roku, kiedy całkowicie gotowe będą odcinki: Tuszyn–Piotrków Trybunalski, Kamieńsk–Radomsko oraz Radomsko–granica woj. łódzkiego i śląskiego – niemal 40 km po trzy pasy ruchu w obu kierunkach.

bDZTSDOv

Szybciej dojedziemy na zachodnie wybrzeże. Na ekspresówce S3 w ub. roku zakończono przebudowę 15 km starej drogi do nowego standardu. Przed majówką zostanie włączone do ruchu pozostałe 26 km, z czego 22 km to trasa zbudowana od podstaw.

Zobacz także: Droga S16 na Mazury nadal bez konkretów. Wiceminister ucieka od odpowiedzi

Na przeszło 70-kilometrowym odcinku Płońsk–Napierki (trasa S7) budowa biegnie częściowo po śladzie DK7, gdzie kierowcy korzystają z dróg serwisowych, a częściowo po nowym śladzie i tu kierowcy jadą starą drogą. To w sumie cztery odcinki. Trzema – od Płońska do Mławy – pojedziemy przed końcem 2021 r. Całością – w przyszłym.

bDZTSDOB

Zwolnimy też jadąc na Mazury. Na drodze S61 Ostrów Mazowiecka–Budzisko kierowcy jadą na razie obwodnicą Szczuczyna z dobudowaną drugą jezdnią i odcinkiem Raczki–Suwałki wraz z obwodnicą tego miasta. Na dziewięciu odcinkach z dziesięciu realizowanych trwa budowa. Pierwsze fragmenty mają być gotowe w tym roku. Całość będzie gotowa za dwa lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZTSDOW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
S10
miesiąc temu
Trzeba przyśpieszyć budowę S10, bo to ważna trasa dla Polski.
HerrFlick
miesiąc temu
Wakacji i tak nie będzie.
Dziadzio Teo
miesiąc temu
Pitu, pitu, na majówkę to zostaną po drogowcach szlabany i pachołki, już widzę jak ukladaja asfalt, czy beton 1, czy 3 Maja, oczywiscie w czynie społecznym i ku chwale Ojczyzny. Sęk jest w tym, że wykonawcy mają małe moce przerobowe, rzadko pracują na dwie zmiany. Pamiętam jak wykonawca przyśpieszył przebudowę drogi wojewódzkiej, chyba został postraszony przez Zarząd dróg, bo w grudniu po ciemku zapierniczali do 20-ej, coby terminu dotrzymać.
bDZTSDOX