Notowania

Budowa drogi ekspresowej S5. GDDKiA ogłasza przetarg na odcinek Poznań - Wronczyn

Oferty można składać do 22 lipca. Podczas najbliższych miesięcy. GDDKiA chce oddać dwie jezdnie w standardzie drogi ekspresowej na S5.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
GDDKiA chce oddać dwie jezdnie w standardzie drogi ekspresowej na S5. (Fot: GDDKiA)

GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg na dokończenie lewej jezdni S5 między Poznaniem a Wronczynem. Nowe fragmenty ekspresówki mają być gotowe w IV kwartale tego roku.

Jak przypomina GDDKiA, lewa jezdnia została udostępniona do ruchu w grudniu 2018 r. Zgodnie z otrzymanym pozwoleniem na użytkowanie pozostały jeszcze do wykonania ostatnie prace wykończeniowe. GDDKiA ogłosiła postępowanie przetargowe na dokończenie tych właśnie prac.

Obejrzyj: Duże opóźnienia w budowie kluczowych dróg w Polsce. "Kwestia nawet roku w plecy"

Jdnak dokończenie drogi będzie możliwe dopiero, gdy ruch zostanie przełożony na jezdnię prawą, na której prace zostaną niedługo zakończone. Ma się to satć jeszcze w wakacje, najprawdopodobniej w sierpniu.

Budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań - Wronczyn jest dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

NieudacznicyNajlepiej PiSowi idzie budowa no właśnie czego? Chyba niczego. Oni nic nie umieją. Calkowity brak profesjonalizmu. Ale jak tego oczekiwać od … Czytaj całość

10-07-2019

OLO09090BUDOWA DRÓG TO OD 3,5 ROKU TRAGEDIA. NIC NIE UMIEJĄ PIASAKOWE PARTACZE!!!

11-07-2019

wiech58kolesie PO którzy "wygrali "przetargi nie potrafią prawidłowo ukończyć budów.A wina PIS !? W GDDKIA w terenie dalej pracują ludzie którzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)