Notowania

gospodarka
26.05.2019 09:15

Budowa drogi S19. Prace mogą się rozpocząć

Wojewoda wydał zezwolenie na budowę drogi S19 pomiędzy Lublinem i granicą z woj. podkarpackim. Droga S19 ma stać się ważnym elementem międzynarodowej trasy Via Carpatia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Jest zgoda na budowę S19.

Decyzja dotyczy pierwszego z sześciu planowanych odcinków drogi. Chodzi o 18-kilometrowy fragment od Kraśnika do Janowa Lubelskiego.

"Otrzymana decyzja umożliwi rozpoczęcie prac po przekazaniu placu budowy wykonawcy oraz rozpoczęcie procedury szacowania wartości nieruchomości przez biegłych pracujących na zlecenie wojewody" - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

(GDDKiA)
Przebieg planowanego odcinka drogi S19.

O wydaniu zezwolenia na realizację inwestycji urzędnicy muszą teraz poinformować właścicieli działek, które znajdują się na planowanej trasie i które będą musiały zostać przejęte przez Skarb Państwa.

Oglądaj też: Polskie drogi zaleją fotoradary. Ponad sto nowych urządzeń w ciągu roku

Po 14 dniach od ogłoszenia decyzji właściciele i użytkownicy działek będą mieli kolejne 14 dni na złożenie odwołania.

"Decyzja ZRID wskazuje nie tylko teren, na którym będą realizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej, ale stwierdza również przejęcie na mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas. Swoim zakresem decyzja ta obejmuje zarówno teren pod samą drogę, jak również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne oraz tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną kierunku północ-południe we wschodniej części Polski, częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia, która ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, transport
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2019

BenDroga przecina Lasy Janowskie, obszar Natura 2000. Hałas, zniszczenie siedlisk najrzadszych już w Polsce zwierząt i roślin. Już teraz hałas z 19-tki … Czytaj całość

28-05-2019

do rzymuBudujemy drogę potrzebna Litwinom, Łotyszom, Słowakom i Węgrom, a nie na.

27-05-2019

JmiA co z Via Baltika ?

Rozwiń komentarze (8)