Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa drogi S19. Prace mogą się rozpocząć

8
Podziel się:

Wojewoda wydał zezwolenie na budowę drogi S19 pomiędzy Lublinem i granicą z woj. podkarpackim. Droga S19 ma stać się ważnym elementem międzynarodowej trasy Via Carpatia.

Jest zgoda na budowę S19.
Jest zgoda na budowę S19. (GDDKiA)
bELhaTIl

Decyzja dotyczy pierwszego z sześciu planowanych odcinków drogi. Chodzi o 18-kilometrowy fragment od Kraśnika do Janowa Lubelskiego.

"Otrzymana decyzja umożliwi rozpoczęcie prac po przekazaniu placu budowy wykonawcy oraz rozpoczęcie procedury szacowania wartości nieruchomości przez biegłych pracujących na zlecenie wojewody" - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

bELhaTIn

O wydaniu zezwolenia na realizację inwestycji urzędnicy muszą teraz poinformować właścicieli działek, które znajdują się na planowanej trasie i które będą musiały zostać przejęte przez Skarb Państwa.

Zobacz także: Oglądaj też: Polskie drogi zaleją fotoradary. Ponad sto nowych urządzeń w ciągu roku

Po 14 dniach od ogłoszenia decyzji właściciele i użytkownicy działek będą mieli kolejne 14 dni na złożenie odwołania.

bELhaTIt

"Decyzja ZRID wskazuje nie tylko teren, na którym będą realizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej, ale stwierdza również przejęcie na mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas. Swoim zakresem decyzja ta obejmuje zarówno teren pod samą drogę, jak również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne oraz tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną kierunku północ-południe we wschodniej części Polski, częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia, która ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELhaTIO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(8)
123
2 lata temu
Ciekawe co będzie nie tak? trasa zatwierdzona do budowy i środki przyznane już dawno a PiS chce udowodnić że to ich zasługa . Szkoda że ludzie dają się tak manipulować .
Starszplasz
2 lata temu
Niech buduja a nie gadaja bo PiS nic nie robi i nie zrobil dla sciany wschodniej , ktora go tsk tlumnie popiera! Kak zbuduja beds sie mieli czym pochwalić
Fundacja Inle...
2 lata temu
Pomagamy wywłaszczonym. Fundacja INLEGIS
bELhaTIP
Ben
2 lata temu
Droga przecina Lasy Janowskie, obszar Natura 2000. Hałas, zniszczenie siedlisk najrzadszych już w Polsce zwierząt i roślin. Już teraz hałas z 19-tki roznosi się na wiele km w Lasy. Projekt nie zakłada żadnych osłon na odcinku przez tereny leśne czy polne. Hałas będzie o wiele większy niż teraz. Zanieczyszczenia spalinami, substancjami ropopochodnymi i od infrastruktury drogowej. A dodać trzeba, że droga przebiega tuż przy ostatniej tu ostoi głuszca ( co prawda kilka kogutów jest ale zawsze ). To przyśpieszy śmierć Lasów Janowskich. O tym władza nie myśli. Aby tylko szerzej asfalt wylać, dla "postępu".
do rzymu
2 lata temu
Budujemy drogę potrzebna Litwinom, Łotyszom, Słowakom i Węgrom, a nie na.