Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Budowa Zakopianki. Włoskie firmy mają kontynuować prace

27
Podziel się

- Inwestycje realizowane przez włoskie firmy na górskim fragmencie drogi ekspresowej S7, czyli popularnej Zakopiance w Małopolsce, nie są zagrożone - ogłosił w poniedziałek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Włoska firma Astaldi buduje tunel w Naprawie.
Włoska firma Astaldi buduje tunel w Naprawie. (GDDKiA Kraków)
bDTkMerp

Pod koniec kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała z firmą Salini Polska kontrakty na budowę obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1 oraz odcinka trasy S3 w okolicach Polkowic.

Powodem była bezczynność i markowanie prac pomimo wielokrotnych wezwań z strony GDDKiA.

Wyrzucenie Włochów z placów budowy tych kluczowych odcinków dróg mogło zwiastować rychłe zerwanie z Salini kontraktu na budowę fragmentu Zakopianki.

bDTkMerr
Zobacz także: Obejrzyj: "Autostrada" sprzed pół miliarda lat. Rewolucyjne odkrycie

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił w poniedziałek, że na razie takiego ryzyka nie ma. Jego resort nie planuje także zerwania kontraktu z inną włoską firmą, z którą GDDKiA ma poważne problemy - Astaldi.

- Podjęliśmy decyzję w stosunku do włoskiej firmy na S3 i S1. Tutaj mamy pewność, że prace na odcinku tzw. Zakopianki, na drodze krajowej nr 7 będą wykonywane i myślę, że nic nie zakłóci realizacji tych konkretnych odcinków, które realizuje Salini, jak i Astaldi - powiedział Adamczyk.

bDTkMerx

Salini jest generalnym wykonawcą odcinka nowej Zakopianki między Skomielną Białą i Chabówką. Z kolei Astaldi buduje odcinek Naprawa - Skomielna Biała, którego zasadniczą częścią jest tunel.

Jak pisaliśmy w money.pl, w tym roku kierowcy powinni skorzystać z blisko pół tysiąca kilometrów nowych tras. Powinni, bo kilka kluczowych odcinków ma spore opóźnienia. I już jest pewne - braków nie uda się nadrobić.

Zgodnie z harmonogramem w 2019 roku do dyspozycji kierowców oddanych zostanie 490 km nowych dróg. Warunki są dwa: pogoda oraz brak innych nieprzewidzianych sytuacji.

bDTkMery

Mowa między innymi o porzuconych lub opóźnionych kontraktach. Pogoda na razie sprzyja. Problemem są za to wykonawcy, którzy rezygnują z budowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTkMerS
KOMENTARZE
(27)
Aldona
2 lata temu
Przecież ten nierząd jeszcze nic nie zbudował tylko rozwalił :) Cyt. "Ryba psuje się od głowy"
Part
2 lata temu
Jakoś to wcale nie dziwi bo tam Gdzie łapy wlozy PiS wszystko kończy się tragedia
henryk
2 lata temu
Tragedia Polski trwa a propaganda bolszewicka nadaje o sukcesach.Jakich !! stadniny koni prawie upadły co nie zdarzyło się nawet w czasie rozbiorów i okupacji
bDTkMerT
Polack
2 lata temu
Byli Chińczycy tera Włosi a co Polacy nie potrafią budować ???
hak
2 lata temu
Ha ha ha. Wpuscic takich do biura to atrament wyzlopia. Nic nie potrafią tylko trwonią nasze pieniądze.
...
Następna strona