Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zielińska
Agnieszka Zielińska
|

Budował tanie mieszkania na wynajem. Teraz został wiceministrem rozwoju

17
Podziel się:

Krzysztof Kukucki, senator z ramienia Lewicy, został wiceministrem rozwoju i technologii. - Potwierdzam, że oficjalnie objąłem funkcję sekretarza stanu w resorcie rozwoju w zakresie mieszkalnictwa - przekazał money.pl Kukucki.

Budował tanie mieszkania na wynajem. Teraz został wiceministrem rozwoju
Krzysztof Kukucki przed ponad cztery lata był zastępcą prezydenta Włocławka (Licencjodawca, Jacek Dominski/REPORTER)

Nowy wiceminister ma zająć się w resorcie rozwoju obszarem dotyczącym polityki mieszkaniowej oraz inwestycji mieszkaniowych. Krzysztof Kukucki przed ponad cztery lata był zastępcą prezydenta Włocławka. W tym czasie zrealizował w tym mieście pilotażowy program budowy mieszkań komunalnych na wynajem, czego efektem było powstanie kilkuset nowych lokali.

Nowy wiceminister z wykształcenia jest politologiem – absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.

W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył mandat senatora z ramienia Nowej Lewicy. Otrzymał 82 899 głosów, w efekcie czego znacząco wyprzedził Józefa Łyczaka, kandydata na senatora z PIS, który od 2015 roku był senatorem z tego okręgu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mieszkanie na wynajem za 1,5 zł miesięcznie. "Są pomysły z komuny, z których warto czerpać"

Konsultacje do programu "Mieszkanie na start" już ruszyły

Niedawno resort rozwoju rozpoczął konsultacje programu "Mieszkanie na start". Ma on wspierać kredytobiorców chcących kupić pierwsze mieszkanie. W 2024 r. przeznaczone zostanie na ten cel 500 mln zł. Program uruchomiony będzie od połowy tego roku. Na wsparcie będą mogły liczyć nie tylko małżeństwa.

Z programu preferencyjnych kredytów będą mogli skorzystać także single do 35. roku życia oraz większe gospodarstwa domowe - bez limitu wiekowego. Przeznaczony będzie on jednak nie tylko dla małżeństw, ale też dla osób żyjących w nieformalnych związkach.

- Na rok 2024 mamy zarezerwowane 500 mln zł. Program będzie uruchomiony prawdopodobnie od połowy roku - przekazał na początku stycznia minister rozwoju Krzysztof Hetman. Dodał, że w tym roku powinno udać się udzielić 50 tys. kredytów.

Krzysztof Kukucki był zaskoczony ogłoszeniem programu "Mieszkanie na start". Jak przekazał wówczas dziennikarzom, nikt z nim tej propozycji nie konsultował, ani z nikim z Lewicy.

Agnieszka Zielińska, dziennikarka money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Pero
4 tyg. temu
Znów deweloper się wkręcił. Na takim stanowisku nie może być deweloper. Nawet przy dobrych chęciach nie może być dla mnie wiarygodny. Czyj interes będzie reprezentował ? Deweloperów czy chcących mieć własne odpowiednie mieszkanie nie drogie. Lub do wynajęcia w dostępnych cenach o socjalnych nie mówiąc Państwo powinno stwarzać konkurencję budując mieszkania. To samo dotyczy polityków bankowców. Ludzie myślcie podczas wyborów bo będziecie żyć bez pieniędzy i dachu nad glową. PiS już odpadł z tej gry nawet sam J.K powiedział, że z mieszkaniami mu nie wyszło. A obiecywał. Tu trzeba naprawdę sprawami się zająć. Od tego zależy los naszego Narodu. I Polski w ramach UE.
Pero
4 tyg. temu
Moim zdaniem Państwo powinno budować mieszkania na wynajem i czerpać z tego zyski. Z uwzględnieniem najmu socjalnego. Każde województwo a zwłaszcza duże miasta. Powinny mieć program budowy mieszkań tego typu. W zależności od liczby mieszkańców i trudności mieszkaniowych. Aby nie naruszać wydolności deweloperów prywatnych. Realizacja mogła by być realizowana przez wykonawców zagranicznych. Takie działanie urealnilo by ceny i jakość . Oraz urealniło potrzeby . Aby rodzina rozwojowa liczebnie że względu na finanse nie musiała się gnieść w kawalerce.
Olga
6 miesięcy temu
Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych winno nastąpić w ramach budownictwa na wynajem. Kto powiedział, że ludzie muszą mieć mieszkanie wyłącznie własnościowe? Mieszkania na wynajem mogą budować również SM, developerzy, TBS, spółki gminne, gminy. Ważną sprawą jest zatrzymanie cen mieszkań - programy mieszkaniowe w moim odczuciu napędzają ceny.
Tyle w temaci...
6 miesięcy temu
Nowy wiceminister z wykształcenia jest politologiem
samodzielny
6 miesięcy temu
budował tanio bo miał 80% dotacji z BGK. ja też mogę zbudować za 20 % kosztów. daj , daj daj.