Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Budżet obywatelski 2019 - Warszawa. Ostatni dzień na głosowanie

0
Podziel się:

Budżet obywatelski jest demokratycznym procesem dyskusji, w ramach której każdy mieszkaniec może zadecydować, w jaki sposób rozdysponować część budżetu swojej gminy. W poniedziałek 23 września mija termin głosowania na projekty zaplanowane w Warszawie.

Budżet obywatelski 2019 - Warszawa
Budżet obywatelski 2019 - Warszawa (East News, Michał Dyjuk/Reporter)

W ramach warszawskiego głosowania nad budżetem obywatelskim w 2019 r., mieszkańcy mają możliwość zagłosowania na projekty dzielnicowe oraz ogólnomiejskie.

Głosowanie na pomysły trwa od 6 września i zakończy się w poniedziałek 23 września o 23:59. Najprostszym sposobem na oddanie swojego głosu jest głosowanie przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Zagłosować można także osobiście w wybranym urzędzie dzielnicy, okazując przed przekazaniem karty dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Papierowe karty do głosowania są dostępne w urzędach dzielnic oraz do wydrukowania na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl od pierwszego dnia głosowania.

Zobacz także: Zobacz: Budżet. Prof. Witold Orłowski: "Sztuczka ze zrównoważonym budżetem to zagrywka przedwyborcza"

Budżet obywatelski 2019 - Warszawa.

W warszawskim budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec może wybrać do 15 projektów na poziomie dzielnicowym oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim, niezależnie od wartości tych projektów.

Co najistotniejsze, każdy może zagłosować tylko w jednej dowolnie wybranej dzielnicy. Jeżeli dana osoba wypełni kilka kart do głosowania (papierową lub przez internet) wszystkie jej głosy zostaną unieważnione.

Aby rozpocząć głosowanie na budżet obywatelski 2019 w Warszawie online, należy podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłany link umożliwiający głosowanie.

Po oznaczeniu wybranych przez nas projektów uzupełniamy swoje dane osobowe, które jak zapewnia stołeczny ratusz, nie będą nikomu udostępnione.

Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta, głosując na pomysły mieszkańców, współdecydujesz o tym, w jaki sposób zostaną rozdysponowane pieniądze z budżetu Warszawy. Wybierasz, jakie pomysły zostaną zrealizowane i masz wpływ na to, jak zmieni się twoje najbliższe otoczenie.

Rada Miasta Stołczenego Warszawy zdecydowała, że corocznie na budżet obywatelski będzie przeznaczane 0,5% wydatków m.st. Warszawy (zawartych w ostatnim przedłożonym sprawozdaniu finansowym).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)