Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Budżet PiS. PKW podała, ile wydają partie

7
Podziel się

36 milionów złotych - tyle wydało w ubiegłym roku Prawo i Sprawiedliwość w związku z organizacją wyborów samorządowych. Na swoją działalność partia Jarosława Kaczyńskiego miała do dyspozycji 21 mln zł.

Wydatki na kampanię wyborczą się opłaciły. PiS wygrało w 9 województwach, choć nie w dużych miastach.
Wydatki na kampanię wyborczą się opłaciły. PiS wygrało w 9 województwach, choć nie w dużych miastach. (East News, Stefan Maszewski/Reporter)
bDnZfWwl

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała właśnie sprawozdania finansowe partii za 2018 rok. Zdecydowanie największymi pieniędzmi może się pochwalić PiS.

Jak czytamy w sprawozdaniu, przychody partii rządącej (bez pieniędzy zgromadzonych na Funduszu Wyborczym) wyniosły w ubiegłym roku 21,4 mln zł. Zdecydowana większość, bo aż 18,5 mln zł, to kwota pochodząca z subwencji.

bDnZfWwn

Wpłaty od osób fizycznych wyniosły trochę ponad milion złotych, z tego niemal 580 tysięcy złotych to suma składek członkowskich. PiS dostało też 464 tys. zł darowizn.

Zobacz także: Obejrzyj też: Wybory samorządowe. Kazimierz Marcinkiewicz: PiS dostał żółtą kartkę

Z kolei na organizację kampanii wyborczej w ramach Funduszu Wyborczego partia Jarosława Kaczyńskiego miała do dyspozycji 36,9 mln zł (z czego wydała o 100 tysięcy złotych mniej). Tutaj subwencja stanowi już zdecydowanie mniejszy odsetek tej kwoty. To jednak nadal olbrzymie pieniądze, bo aż 15,7 mln zł.

bDnZfWwt

Wpłaty pochodzące od osób fizycznych wyniosły natomiast 21,2 mln zł.

Duże wydatki na kampanię wyborczą się opłaciły, bo PiS wygrało w 9 województwach, a Koalicja Obywatelska w 6. Ta druga wygrała za to zdecydowanie w dużych miastach.

bDnZfWwu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnZfWwO
KOMENTARZE
(7)
Cynka
rok temu
A to dopiero połowa roku, przed nami jeszcze jesienne wybory. Ciekawe komu zabiorą.
lucyfer
rok temu
pis dostał darowizne pieniadze na kampanie ,ale jaja a rydzyk ile dał dla pis ,bo pis daje rydzykowi nasze pieniadze ,ciekawe jak kaczynski to robi ,bo polska to kraj bogaty ,dojom ,dojom, i jeszcze jest ,niedługo prond do gury zywnosc itd ciekawe jak oni to robiom ,chyba modły na kolana ponagajom ,ciekawe kiedy krowie braknie mleka bo 500+ kiedys sie skonczy ,i krowa padnie ,jakitaki
Hard
rok temu
Hmmm, powstał deficyt, trzeba UKRAŚĆ
bDnZfWwP
Mikołaj
rok temu
Niech płacą że swoich pensji a to co z budżetu biorą przeznaczyć na chore dzieci
emerytzzz
rok temu
jedno województwo wymazane ?