"Wybory samorządowe dla biznesu są najważniejsze". Zbigniew Jakubas liczy na dobrą współpracę [WIDEO]

"Wybory samorządowe dla biznesu są najważniejsze". Zbigniew Jakubas liczy na dobrą współpracę

 

 

- Politycy chętnie spotykają się z biznesem przed wyborami. Po wyborach jednak wracają złe tradycje - polityk wie najlepiej - mówi w powyborczym wydaniu "Money. To się liczy", Zbigniew Jakubas, biznesmen, prezes Grupy Kapitałowej Multico. Jak przekonuje jeden z najbogatszych Polaków, dla biznesu wybory samorządowe są ważniejsze od parlamentarnych.

Plany miejscowe, pozwolenia na budowę, wszelkie bezpośrednie sprawy powodują, że dla biznesu biznesu wybory samorządowe są ważniejsze od parlamentarnych, przekonuje w programie "Money. To się liczy", Zbigniew Jakubas, biznesmen, prezes Grupy Kapitałowej Multico.

- Chcemy sprawnie zarządzanych miast, bez zbędnej biurokracji, z zaufaniem do biznesu - wylicza jeden z najbogatszych Polaków.

Zobacz również: Majątek Jakubasa zmalał o 15 mln zł w jeden dzień. Słabe wyniki Newagu

Tymczasem, jak przyznaje, politycy w kampanii chętnie spotykają biznesem. - Po wyborach jednak wracają złe tradycje - polityk wie najlepiej. Nie jesteśmy już potrzebni - stwierdza.

W jego ocenie jednak Rafał Trzaskowski, to młody, sprawny człowiek, z doświadczeniem europejskim. Liczy na to, że Warszawa, za jego kadencji, będzie miastem otwartym na inwestycje i przyjaznym biznesowi.

W programie "Money. To się liczy" chwali też dotychczasową współpracę z samorządami w wielu miastach, w których prowadzi inwestycje.

Za przykład dobrych relacji podał Wrocław za rządów Rafała Dutkiewicza, czy rodzimy Lublin prezydenta Krzysztofa Żuka.

Zobacz również: Miliarder coraz bliżej kontroli nad Netią. Wyjął kolejne miliony z kieszeni

Zbigniew Jakubas, jest polskim miliarderem notowanym na listach najbogatszych Polaków. W ubiegłorocznym rankingu tygodnika "Wprost" zajął dwudziestą pozycję z majątkiem, opiewającym na 1,7 mld zł.

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
mesio
2019-03-30 11:15
ten Pan zniszczył WSiP które już są w rękach Wegrów zaraz dowiemy się że sororz je kupił
Warszawiak
2019-03-10 19:29
cwaniak i tyle, buduje apartamentowce w miastach rządzonych przez PO, bo tam deweloper ma pierwszeństwo przed szarym człowiekiem, który jest niczym
okno na świat
2019-03-09 12:19
Wybory samorządowe lubicie po po wyborach łatwiej przekonać do zmiany planów zagospodarowania przestrzennego albo odnowić i utrwalić stare układy dla wzajemnej korzyści .
Pokaż wszystkie komentarze (45)