Trwa ładowanie...
bDJdDygl

Notowania

Galeria – Wszystkie wiadomości

47
22.10.2018 9:18

MTSL
 / 
"Wybory samorządowe dla biznesu są najważniejsze". Zbigniew Jakubas liczy na dobrą współpracę

- Politycy chętnie spotykają się z biznesem przed wyborami. Po wyborach jednak wracają złe tradycje - polityk wie najlepiej - mówi w powyborczym wydaniu "Money. To się liczy", Zbigniew Jakubas, biznesmen, prezes Grupy Kapitałowej Multico. Jak przekonuje jeden z najbogatszych Polaków, dla biznesu wybory samorządowe są ważniejsze od parlamentarnych.

782
18.10.2018 9:14

MTSL
 / 
Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"

Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodów diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

25
16.10.2018 9:05

MTSL
 / 
Związki zawodowe dla każdego i digitalizacja dokumentów. "Czekają nas poważne zmiany w prawie"

- Pracodawcy i pracownicy na razie nie mają się czego obawiać w związku z ze zmianami w Kodeksie Pracy. Ostatni projekt Komisji kodyfikacyjnej został wstrzymany - uspokaja w programie "Money. To się liczy" prof. Monika Gładoch, była wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej z Pracodawców RP.

108
15.10.2018 9:03

MTSL
 / 
Polska znów z wyższym ratingiem. "S&P odszedł od oceny politycznej"

Ocena wiarygodności kredytowej Polski wraca do poziomu sprzed stycznia 2016 roku, kiedy to agencja ratingowa obniżyła perspektywy dla naszego kraju. - Przez dwa lata okazało się, że system finansowy jest stabilny, wytrzymuje nacisk programów socjalnych - mówi w programie "Money. To się liczy" dr Artur Bartoszewicz, ekonomista Szkoły Głównej Handlowej.

186
11.10.2018 9:01

MTSL
 / 
Telewizja publiczna finansowana z budżetu. Były szef TVP ocenia pomysł PiS

Finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa nie jest dobrym rozwiązaniem, przekonuje w programie "Money. To się liczy" Jan Dworak były szef KRRiT oraz TVP. - Europejskie kraje unikają tego modelu - dodaje.

bDJdDygn
187
10.10.2018 8:57

MTSL
 / 
Koszty epidemii odry liczyć będziemy w setkach milionów. "Mamy rezerwy finansowe" - zapewnia wiceminister zdrowia

Ile może kosztować epidemia odry w Polsce? Według naszych szacunków nawet pół miliarda rocznie. - Mamy zagwarantowany zarówno zapas szczepionek, jak i rezerwy finansowe - mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

17
04.10.2018 13:58

HANDEL
 / 
Najmniejsza galeria w Polsce będzie miała tylko 20 sklepów. Za to będzie w atrakcyjnym miejscu

Najmniejsza galeria w Polsce będzie miała 20 sklepów i prawie 4 tys. mkw powierzchni. Inwestor przekonuje jednak, że obiekt jest skazany na sukces: w pobliżu mieszka mnóstwo osób, Mazury przyciągają tłumy, do tego jest słynna szkoła policji i jeszcze słynniejsze lotnisko.

181
12.09.2018 20:18

INWESTYCJE
 / 
Przymusowe wysiedlenia pod Centralny Port Komunikacyjny. Wild: "To byłaby moja porażka"

- Jakiekolwiek inne rozwiązanie niż polubowne, choćby miało miejsce wobec jednego, czy dwóch mieszkańców, będę uważał za porażkę moją - tak w rozmowie z money.pl widmo przesiedleń mieszkańców gminy Baranów skomentował Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

13
31.05.2018 13:50

MONEY. TO SIĘ LICZY
 / 
Imprez biegowych będzie mniej. "To naturalny proces"

- Jesteśmy na etapie profesjonalizacji sportu masowego od strony organizatorów. Nadal dominują w nim pasjonaci. Wyspecjalizowane firmy to wciąż rzadkość – powiedział w programie Money. To się liczy Michał Drelich ze Sport Evolution. Podkreślił, że czeka nas segmentacja rynku: niektóre imprezy będą droższe i bardziej zamknięte. – Dziś mamy ceny dumpingowe – zaznaczył.

bDJdDygt
160
31.05.2018 13:35

MONEY. TO SIĘ LICZY
 / 
Bieganie to spore ryzyko. Ale na własne życzenie ponoszą je sami biegacze

Uczestnicy patrzą na to, co jest w pakiecie startowym i gdzie jest start i meta. W ogóle nie myślą o swoim bezpieczeństwie – powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Drelich ze Sport Evolution. Przypomina on, że uczestnicy imprez masowych startują w nich na własną odpowiedzialność, gdyż nie ma przepisów w Polsce, które wymagałyby od organizatorów egzekwowania badań zdrowia od sportowców-amatorów.

44
06.05.2018 12:28

WIADOMOŚCI
 / 
Pomysł na biznes: Mikrodomy na kołach

Polska firma chce swoim produktem podbić Europę.

80
05.04.2018 20:43

MONEY. TO SIĘ LICZY
 / 
Spółki Skarbu Państwa trzeba odpolitycznić. Jest jeden sposób

- Kierownictwo partii wysyła ludzi do państwowych firm, żeby realizowali partyjne interesy. Długoterminowy rezultat dla spółki ich nie interesuje – stwierdził Aleksander Łaszek z FOR na antenie programu „Money. To się liczy”. Zaprezentował on swoje własne pomysły na poprawienie działalności sektora państwowego oraz na likwidację tzw. kolesiostwa w spółkach Skarbu Państwa.

632
02.04.2018 11:32

MONEY. TO SIĘ LICZY
 / 
Brzózka: Polacy nie będą kupować alkoholu na metach, bo cenią jego jakość

- O melinach mogliśmy mówić, kiedy był totalny deficyt alkoholu - powiedział dyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka w programie "Money. To się liczy". Brzózka skomentował tym samym nowe przepisy, które pozwalają ograniczyć sprzedaż alkoholu od 22 do 6 rano.

bDJdDygu
29
26.03.2018 18:28

WIELKANOC
 / 
Ekspertka: Jaja znacznie droższe przed świętami niż przed rokiem

- Ceny jaj są średnio 30 proc. wyższe niż przed rokiem. Produkcja powoli odbudowuje się po ubiegłorocznym spadku - stwierdziła Marta Skrzypczyk, dyrektor ds. analiz rynków rolnych w banku BGŻ BNP Paribas w programie "Money. To się liczy". Tematem rozmowy były koszty nadchodzących świąt wielkanocnych,.

40
25.03.2018 8:50

CENY
 / 
Polacy coraz chętniej kupują "jaja od szczęśliwych kur"

Polacy dojrzewają do tego, żeby kupować jaja od "szczęśliwych kur", czyli z wolnego wybiegu. I to mimo że są droższe - mówi w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Skoczewska, rzecznik rynku hurtowego w Broniszach. Jak dodaje, ceny jaj, niezależnie od jakiej kury pochodzą, jak co roku na chwilę przed świętami idą w górę.

44
17.03.2018 14:12

BANKI
 / 
Inflacja "zjada" oszczędności Polaków. Na większości lokat stracimy

Dwa miliardy złotych "stracili" Polacy oszczędzający na lokatach. Wszystko przez niskie oprocentowanie i rosnącą inflację - mówi w programie "Money. To się liczy" Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors. A w przyszłości będzie jeszcze gorzej - prognozuje ekspert.

5
15.03.2018 20:32

SZTUCZNA INTELIGENCJA
 / 
Trwa rewolucja. Wszystko za sprawą sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja w służbie człowiekowi to już nie science fiction, a narzędzia z których korzystamy na co dzień.

21
11.03.2018 15:44

PRACA
 / 
Wysokie zarobki kuszą. Kto może zrobić karierę w IT

10-15 tys. zł to prawdziwe zarobki w branży IT - potwierdza Marcin Tchórzewski ze szkoły IT Coders Lab. Jak dodaje, osoby zaczynające karierę mogą liczyć na 2,5-4 tys. na rękę, kilkutysięczne zarobki są dla osób z doświadczeniem. - W IT szybko się awansuje, więc można też szybko dojść do bardzo dobrych pieniędzy - zapewnia. I tłumaczy, jakie umiejętności są potrzebne, żeby zrobić karierę w tej branży.