Galeria – Wszystkie wiadomości
MTSL / "Wybory samorządowe dla biznesu są najważniejsze". Zbigniew Jakubas liczy na dobrą współpracę
- Politycy chętnie spotykają się z biznesem przed wyborami. Po wyborach jednak wracają złe tradycje - polityk wie najlepiej - mówi w powyborczym wydaniu "Money. To się liczy", Zbigniew Jakubas, biznesmen, prezes Grupy Kapitałowej Multico. Jak przekonuje jeden z najbogatszych Polaków, dla biznesu wybory samorządowe są ważniejsze od parlamentarnych.
MTSL / Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"
Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodów diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.
MTSL / Związki zawodowe dla każdego i digitalizacja dokumentów. "Czekają nas poważne zmiany w prawie"
- Pracodawcy i pracownicy na razie nie mają się czego obawiać w związku z ze zmianami w Kodeksie Pracy. Ostatni projekt Komisji kodyfikacyjnej został wstrzymany - uspokaja w programie "Money. To się liczy" prof. Monika Gładoch, była wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej z Pracodawców RP.
MTSL / Polska znów z wyższym ratingiem. "S&P odszedł od oceny politycznej"
Ocena wiarygodności kredytowej Polski wraca do poziomu sprzed stycznia 2016 roku, kiedy to agencja ratingowa obniżyła perspektywy dla naszego kraju. - Przez dwa lata okazało się, że system finansowy jest stabilny, wytrzymuje nacisk programów socjalnych - mówi w programie "Money. To się liczy" dr Artur Bartoszewicz, ekonomista Szkoły Głównej Handlowej.
MTSL / Telewizja publiczna finansowana z budżetu. Były szef TVP ocenia pomysł PiS
Finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa nie jest dobrym rozwiązaniem, przekonuje w programie "Money. To się liczy" Jan Dworak były szef KRRiT oraz TVP. - Europejskie kraje unikają tego modelu - dodaje.
MTSL / Koszty epidemii odry liczyć będziemy w setkach milionów. "Mamy rezerwy finansowe" - zapewnia wiceminister zdrowia
Ile może kosztować epidemia odry w Polsce? Według naszych szacunków nawet pół miliarda rocznie. - Mamy zagwarantowany zarówno zapas szczepionek, jak i rezerwy finansowe - mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.
HANDEL / Najmniejsza galeria w Polsce będzie miała tylko 20 sklepów. Za to będzie w atrakcyjnym miejscu
Najmniejsza galeria w Polsce będzie miała 20 sklepów i prawie 4 tys. mkw powierzchni. Inwestor przekonuje jednak, że obiekt jest skazany na sukces: w pobliżu mieszka mnóstwo osób, Mazury przyciągają tłumy, do tego jest słynna szkoła policji i jeszcze słynniejsze lotnisko.
INWESTYCJE / Przymusowe wysiedlenia pod Centralny Port Komunikacyjny. Wild: "To byłaby moja porażka"
- Jakiekolwiek inne rozwiązanie niż polubowne, choćby miało miejsce wobec jednego, czy dwóch mieszkańców, będę uważał za porażkę moją - tak w rozmowie z money.pl widmo przesiedleń mieszkańców gminy Baranów skomentował Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
MONEY. TO SIĘ LICZY / Imprez biegowych będzie mniej. "To naturalny proces"
- Jesteśmy na etapie profesjonalizacji sportu masowego od strony organizatorów. Nadal dominują w nim pasjonaci. Wyspecjalizowane firmy to wciąż rzadkość – powiedział w programie Money. To się liczy Michał Drelich ze Sport Evolution. Podkreślił, że czeka nas segmentacja rynku: niektóre imprezy będą droższe i bardziej zamknięte. – Dziś mamy ceny dumpingowe – zaznaczył.
MONEY. TO SIĘ LICZY / Bieganie to spore ryzyko. Ale na własne życzenie ponoszą je sami biegacze
Uczestnicy patrzą na to, co jest w pakiecie startowym i gdzie jest start i meta. W ogóle nie myślą o swoim bezpieczeństwie – powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Drelich ze Sport Evolution. Przypomina on, że uczestnicy imprez masowych startują w nich na własną odpowiedzialność, gdyż nie ma przepisów w Polsce, które wymagałyby od organizatorów egzekwowania badań zdrowia od sportowców-amatorów.
WIADOMOŚCI / Pomysł na biznes: Mikrodomy na kołach
Polska firma chce swoim produktem podbić Europę.
MONEY. TO SIĘ LICZY / Spółki Skarbu Państwa trzeba odpolitycznić. Jest jeden sposób
- Kierownictwo partii wysyła ludzi do państwowych firm, żeby realizowali partyjne interesy. Długoterminowy rezultat dla spółki ich nie interesuje – stwierdził Aleksander Łaszek z FOR na antenie programu „Money. To się liczy”. Zaprezentował on swoje własne pomysły na poprawienie działalności sektora państwowego oraz na likwidację tzw. kolesiostwa w spółkach Skarbu Państwa.
MONEY. TO SIĘ LICZY / Brzózka: Polacy nie będą kupować alkoholu na metach, bo cenią jego jakość
- O melinach mogliśmy mówić, kiedy był totalny deficyt alkoholu - powiedział dyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka w programie "Money. To się liczy". Brzózka skomentował tym samym nowe przepisy, które pozwalają ograniczyć sprzedaż alkoholu od 22 do 6 rano.
WIELKANOC / Ekspertka: Jaja znacznie droższe przed świętami niż przed rokiem
- Ceny jaj są średnio 30 proc. wyższe niż przed rokiem. Produkcja powoli odbudowuje się po ubiegłorocznym spadku - stwierdziła Marta Skrzypczyk, dyrektor ds. analiz rynków rolnych w banku BGŻ BNP Paribas w programie "Money. To się liczy". Tematem rozmowy były koszty nadchodzących świąt wielkanocnych,.
CENY / Polacy coraz chętniej kupują "jaja od szczęśliwych kur"
Polacy dojrzewają do tego, żeby kupować jaja od "szczęśliwych kur", czyli z wolnego wybiegu. I to mimo że są droższe - mówi w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Skoczewska, rzecznik rynku hurtowego w Broniszach. Jak dodaje, ceny jaj, niezależnie od jakiej kury pochodzą, jak co roku na chwilę przed świętami idą w górę.
BANKI / Inflacja "zjada" oszczędności Polaków. Na większości lokat stracimy
Dwa miliardy złotych "stracili" Polacy oszczędzający na lokatach. Wszystko przez niskie oprocentowanie i rosnącą inflację - mówi w programie "Money. To się liczy" Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors. A w przyszłości będzie jeszcze gorzej - prognozuje ekspert.
SZTUCZNA INTELIGENCJA / Trwa rewolucja. Wszystko za sprawą sztucznej inteligencji
Sztuczna inteligencja w służbie człowiekowi to już nie science fiction, a narzędzia z których korzystamy na co dzień.
PRACA / Wysokie zarobki kuszą. Kto może zrobić karierę w IT
10-15 tys. zł to prawdziwe zarobki w branży IT - potwierdza Marcin Tchórzewski ze szkoły IT Coders Lab. Jak dodaje, osoby zaczynające karierę mogą liczyć na 2,5-4 tys. na rękę, kilkutysięczne zarobki są dla osób z doświadczeniem. - W IT szybko się awansuje, więc można też szybko dojść do bardzo dobrych pieniędzy - zapewnia. I tłumaczy, jakie umiejętności są potrzebne, żeby zrobić karierę w tej branży.