Telewizja publiczna finansowana z budżetu. Były szef TVP ocenia pomysł PiS [WIDEO]

Telewizja publiczna finansowana z budżetu. Były szef TVP ocenia pomysł PiS

 

 

Finansowanie mediów publicznych bezpośrednio z budżetu państwa nie jest dobrym rozwiązaniem, przekonuje w programie "Money. To się liczy" Jan Dworak, były szef KRRiT oraz TVP. - Europejskie kraje unikają tego modelu - dodaje.

- O wiele lepszą propozycją jest finansowanie mediów poprzez opłatę audiowizualną. Wówczas władza ma mniejszy wpływ na media publiczne - mówi w programie "Money. To się liczy" Jan Dworak, były szef KRRiT oraz TVP.

Zgodnie z propozycją PiS pieniądze do mediów publicznych mają płynąć bezpośrednio z budżetu państwa. Taki pomysł ma szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. - Wiele krajów europejskich unika tego modelu - podkreśla jednak Dworak.

Zobacz także: TVP nie powinna dostawać państwowych pieniędzy? PO składa wniosek do KRRiT

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
bzik
2018-10-15 15:45
Chcą tak zamotać by telewizja Polska nie miała strat - chcą żyć na czyś koszt ... cały PIS
kuba1221
2018-10-15 11:40
Dofinansowanie telewizji powinno być związane z popularnością danej stacji a nie tylko od widzi mi się prezesa Jarosława kaczyńskiego , a więc tylko tvp. W efekcie po opanowaniu tej tv przez rząd pisowski spadła oglądalność. tak dalej to nikt tego nie będzie oglądał. I to ma się nazywać telewizja narodowa ?
wsa
2018-10-13 09:59
dla TVP i to marnej bo same Pis programy i robią wodę z mózgu ludziom , do tego dla kleru - co nam zostanie bo sobie potężne nagrody dają .Wychodzi ,ze nasze pra,ra wnuki nie spłacą długów PIS-u ,księży i TVP a oni nie mają żadnego wyrzutu sumienia ,ze grzeszą i to bardzo ! NIE ,NIE ,NIE DLA FINANSOWANIA NIC O NAS BEZ NAS ! REFERENDUM O ROZLICZANIU SIĘ Z FISKUSEM PRZEZ KLER I ZERWANIU KONKORDATU I W SPRAWIE FINANSOWANIA TVP ! nie
Pokaż wszystkie komentarze (169)