Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Kacprzak
Marek Kacprzak
|

Związki zawodowe dla każdego i digitalizacja dokumentów. "Czekają nas poważne zmiany w prawie"

28
Podziel się:

- Pracodawcy i pracownicy na razie nie mają się czego obawiać w związku z ze zmianami w Kodeksie Pracy. Ostatni projekt Komisji kodyfikacyjnej został wstrzymany - uspokaja w programie "Money. To się liczy" prof. Monika Gładoch, była wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej z Pracodawców RP.

Związki zawodowe dla każdego i digitalizacja dokumentów. "Czekają nas poważne zmiany w prawie"

- Pracodawcy i pracownicy na razie nie mają się czego obawiać w związku ze zmianami w Kodeksie Pracy. Ostatni projekt Komisji Kodyfikacyjnej został wstrzymany - uspokaja w programie "Money. To się liczy" prof. Monika Gładoch, była wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej z Pracodawców RP.

Mimo tego, szykują się ważne zmiany związane z nowelizacją poszczególnych przepisów. Na co powinni zwrócić uwagę polscy pracownicy i pracodawcy?

- Od przyszłego roku zmienią się przepisy np. o związkach zawodowych. To duża zmiana. Wszyscy będą mogli tworzyć związek zawodowy, również osoby zatrudnione w oparciu umową cywilno-prawną, stażyści, wolontariusze. Wszyscy, którzy są związani z zakładem pracy - wyjaśnia prof. Monika Gładoch.

- Drugą dużą zmianą będzie digitalizacja dokumentacji pracowniczej. Proszę śledzić zmiany. Dotyczą one nie tylko elektronizacji, ale również szczegółów prowadzenia akt osobowych - zaznacza ekspertka.

Czy te zmiany będą korzystne dla pracodawców, czy ułatwią im życie? Niekoniecznie. - Chcieliśmy elektronizacji, ale sposób dochodzenia do najnowszych rozwiązań IT jest bardzo skompilowany i wciąż odstręcza wielu pracodawców - przyznaje prof. Gładoch.

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
443'
2 lata temu
1
\
2 lata temu
1
1'"
2 lata temu
1
Dudek
5 lata temu
Związki zawodowe są jak rak niszczący firmy i zakłady. Działają na szkodę uczciwych pracowników, którzy chcą dobrze zarabiać, a tego nie osiągną w zniszczonym przez związki zakładzie pracy. Związkowcy chcą przed wszystkim rządzić nie swoją własnością.
echo
5 lata temu
związki zawodowe to cywilny wywiad i kontrwywiad dofinansowywany oficjalnie ze środków poszukiwanych od grup i osób kontrolowanych
...
Następna strona