Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Bunt przedsiębiorców. Resort finansów wydał instrukcje inspektorom

62
Podziel się:

Ministerstwo Finansów przypomniało skarbówce o konsekwencjach naruszania obostrzeń przez przedsiębiorców. Pismo zbiegło się z datą ogłoszenia weta dla obostrzeń.

Bunt przedsiębiorców. Resort finansów wydał instrukcje inspektorom
Zdjęcie ilustracyjne (Unsplash.com, Danielle Rice)

Do dyrektorów izb administracji skarbowej wysłane zostały specjalne pisma. Widnieje na nich data 13 stycznia 2021 r. - pisze "Rzeczpospolita".

W dniu, w którym przedsiębiorcy zapowiadali bunt i otwarcie lokali bez względu na decyzję rządu co do obostrzeń, Arkadiusz Jedynak, dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów, poinstruował skarbówkę o konsekwencjach naruszania restrykcji.

Przypadek? Trudno w to uwierzyć. Izby administracji skarbowej zostały poinformowane, że wszyscy przedsiębiorcy starający się o wsparcie z publicznych pieniędzy mieli obowiązek złożenia oświadczenia, że nie naruszają ograniczeń, nakazów i zakazów w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Jak pisze "Rz", oznacza to tyle, że w przypadku łamania obostrzeń przedsiębiorca zostanie pozbawiony wsparcia i zmuszony do zwrotu pomocy, a także może zostać obarczony odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych oświadczeń.

Sprawę jednoznacznie interpretuje na łamach dziennika, Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

- To próba instrumentalnego wykorzystania aparatu administracji skarbowej do zmuszenia przedsiębiorców do stosowania się do uchwalonych obostrzeń - zaznacza.

A samo pismo, uważa za "bezpośrednią reakcją ministra finansów na publiczne zapowiedzi wielu grup przedsiębiorców, którzy, najbardziej dotknięci skutkami pandemii, planują zaprzestać stosowania się do obostrzeń związanych z COVID-19".

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", od 13 stycznia, gdy rozpoczęły się protesty przedsiębiorców, inspektorzy sanepidu nałożyli na łamiących obostrzenia kary w łącznej wysokości 330 tys. zł. To, jak wyjaśnia dziennik, wskazuje wciąż na niewielką skalę nakładanych kar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(62)
Tadeusz Tadeu...
3 lata temu
Powinniście żądać wyjaśnień dlaczego zamknięte mają być restauracje, siłownie, szkoły...itp a równocześnie przez całą pandemię otwarte są, bez żadnych restrykcji burdele czy salony masażu erotycznego. Trudno by uzasadnić, że łatwiej zarazić się np. od kelnerki niż od prostytutki, A to może być argumentem w sądzie
bosman
3 lata temu
Pewnie też przygotowali czołgi
asesor
3 lata temu
Pan Arkadiusz J. albo krócej A.K. tak bedzie się niedługo pisało w prasie o tym panu z MF i o jego szefie te.ż
opasło
3 lata temu
A ci z południa mają co tydzień otwarte ! W każdy tydzień.
mundes
3 lata temu
przepraszam, niezgodne
...
Następna strona