Notowania

Burza wokół PFN. Fundacja zabrała głos

Polska Fundacja Narodowa odpowiada na zarzuty dotyczące wydatków na kampanię promującą Polskę w USA. To "brutalna operacja zaangażowania Polskiej Fundacji Narodowej w trwającą kampanię wyborczą" - czytamy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Cezary Jurkiewicz, prezes PFN (Fot: Mateusz Wlodarczyk)

Polska Fundacja Narodowa opublikowała na Twitterze oświadczenie, w którym odniosła się do zarzutów Onetu w kwestii wydatkowania pieniędzy na promocję Polski w USA.

"Zdecydowanie nie zgadzamy się z taką subiektywizacją przekazu i interpretowania działań instytucji społeczeństwa obywatelskiego w kategoriach gry wyborczej" - pisze zarząd PFN.

Grzegorz Schetyna zapowiada zawiadomienie do prokuratury.
Wydatki Polskiej Fundacji Narodowej. Schetyna: "Nie zostawimy tego"

Zarząd PFN przekonuje, że artykuł ma zdeprecjonować i zdyskredytować podejmowane przez Fundację działania. "Polska Fundacja Narodowa (PFN) kategorycznie przeciwstawia się włączeniu działań Fundacji przez portal Onet w kampanię wyborczą" - czytamy w oświadczaniu.

Przypomnijmy, że Onet opisał miliardowe wydatki Fundacji na promocję Polski w USA. Na umowie z amerykańską firmą WHWG miała skorzystać rodzina żyjącego w USA historyka Marka Jana Chodakiewicza. Ma on być blisko związany ze środowiskiem PiS oraz z byłymi władzami PFN. W rozliczeniach amerykańskiej agencji miały się znaleźć między innymi przelewy dla siostry i żony Chodakiewicza, dla jego współpracownika oraz dla niego samego.

Obejrzyj: Brytyjskie inwestycje w Polsce. "Uczymy się od Brytyjczyków etycznego pożyczania"

"Wszelkie działania podejmowane przez White House Writers Group w ramach umowy są w całości transparentne dostępne bez ograniczeń w raporcie FARA na domenie publicznej" - odpowiada PFN i dodaje, że za zatrudnienie i pensje w WHWG odpowiada ta firma. PFN natomiast "nie ma żadnego wpływu na decyzje kadrowe i płacowe zewnętrznego kooperanta" - przekonuje.

PFN oświadczeniu nie tylko się broni, ale też atakuje. "Z niepokojem zauważamy, że inicjatywy podejmowane przez Polską Fundację Narodową, wspierające polską rację stanu, są intencjonalnie negowane przez portal należący do zagranicznego koncernu medialnego".

"Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że Grupa Onet wybiórczo i subiektywnie postanowiła wykorzystać współpracę Polskiej Fundacji Narodowej z White House Writers Group" - podkreślił zarząd Fundacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Afera PFN, pfn
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2019

ŚLEDCZYJak to broszka mówiła?? :"wystarczy nie kraść" ??? Tyle co pisowcy nakradli przez te 4 lata ,to mafia vatowska to jest mały pikuś !!!

18-09-2019

DanaWassermann jest wolna skończyła z Tuskiem trzeba powołć komisję w sprawie PFN.

18-09-2019

płacimy pisimTylko co to ma wspólnego z dotowaniem pisowskiego historyka i jego rodziny?

Rozwiń komentarze (21)