Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Burza wokół PFN. Fundacja zabrała głos

21
Podziel się:

Polska Fundacja Narodowa odpowiada na zarzuty dotyczące wydatków na kampanię promującą Polskę w USA. To "brutalna operacja zaangażowania Polskiej Fundacji Narodowej w trwającą kampanię wyborczą" - czytamy.

Cezary Jurkiewicz, prezes PFN
Cezary Jurkiewicz, prezes PFN (Forum, Mateusz Wlodarczyk)

Polska Fundacja Narodowa opublikowała na Twitterze oświadczenie, w którym odniosła się do zarzutów Onetu w kwestii wydatkowania pieniędzy na promocję Polski w USA.

"Zdecydowanie nie zgadzamy się z taką subiektywizacją przekazu i interpretowania działań instytucji społeczeństwa obywatelskiego w kategoriach gry wyborczej" - pisze zarząd PFN.

Zarząd PFN przekonuje, że artykuł ma zdeprecjonować i zdyskredytować podejmowane przez Fundację działania. "Polska Fundacja Narodowa (PFN) kategorycznie przeciwstawia się włączeniu działań Fundacji przez portal Onet w kampanię wyborczą" - czytamy w oświadczaniu.

Przypomnijmy, że Onet opisał miliardowe wydatki Fundacji na promocję Polski w USA. Na umowie z amerykańską firmą WHWG miała skorzystać rodzina żyjącego w USA historyka Marka Jana Chodakiewicza. Ma on być blisko związany ze środowiskiem PiS oraz z byłymi władzami PFN. W rozliczeniach amerykańskiej agencji miały się znaleźć między innymi przelewy dla siostry i żony Chodakiewicza, dla jego współpracownika oraz dla niego samego.

Zobacz także: Obejrzyj: Brytyjskie inwestycje w Polsce. "Uczymy się od Brytyjczyków etycznego pożyczania"

"Wszelkie działania podejmowane przez White House Writers Group w ramach umowy są w całości transparentne dostępne bez ograniczeń w raporcie FARA na domenie publicznej" - odpowiada PFN i dodaje, że za zatrudnienie i pensje w WHWG odpowiada ta firma. PFN natomiast "nie ma żadnego wpływu na decyzje kadrowe i płacowe zewnętrznego kooperanta" - przekonuje.

PFN oświadczeniu nie tylko się broni, ale też atakuje. "Z niepokojem zauważamy, że inicjatywy podejmowane przez Polską Fundację Narodową, wspierające polską rację stanu, są intencjonalnie negowane przez portal należący do zagranicznego koncernu medialnego".

"Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że Grupa Onet wybiórczo i subiektywnie postanowiła wykorzystać współpracę Polskiej Fundacji Narodowej z White House Writers Group" - podkreślił zarząd Fundacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
Dziadzio
3 lata temu
z Żoliborza już nad nikim i niczym nie panuje a szczególnie nad małym Mariuszkiem i dużym Antosiem !!!
Zbieram
3 lata temu
zapisy na parówki i kakao 😘
Andrzej
3 lata temu
Po wyborach braknie miejsc w wiezieniach dla tych bandytow.
Xxxxx
3 lata temu
Ta fundacja to jeden z wielu przekrętów PiS na szybkie wzbogacenie pisiwskich działaczy. Prokurator po wyborach będzie miał dużo pracy
rt
3 lata temu
Jakos nie zaprzeczyli tym miliardowym qydatkom?
...
Następna strona