Notowania

Wydatki Polskiej Fundacji Narodowej. Schetyna: "Nie zostawimy tego"

Lider PO zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z wydatkowaniem pieniędzy przez Polską Fundację Narodową. Jak dodał, to kolejny przykład "patologii PiS".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Grzegorz Schetyna zapowiada zawiadomienie do prokuratury. (Fot: Andrzej Grygiel)

"Wydawanie publicznych pieniędzy znajomym wiceprezesa, znajomym ludzi, którzy są politycznie powołani do zarządu tej fundacji jest karygodne, haniebne, niezgodne z prawem i poczuciem elementarnej przyzwoitości" – tak Grzegorz Schetyna skomentował doniesienia Onetu ws. wydatkowania pieniędzy przez Polską Fundację Narodową.

Chodzi o 5,5 mln zł, jakie Fundacja miała wydać na promowanie Polski w USA. Na umowie z amerykańską firmą WHWG miała skorzystać rodzina żyjącego w USA historyka Marka Jana Chodakiewicza. Ma on być blisko związany ze środowiskiem PiS oraz z byłymi władzami PFN.

Obejrzyj: Brytyjskie inwestycje w Polsce. "Uczymy się od Brytyjczyków etycznego pożyczania"

Jak ujawnił Onet, w rozliczeniach amerykańskiej agencji miały się znaleźć między innymi przelewy dla siostry i żony Chodakiewicza, dla jego współpracownika oraz dla niego samego.

Grzegorz Schetyna podczas środowej konferencji prasowej w Elblągu zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

"Nie zostawimy tego, w czasie kampanii wyborczej, a także po wyborach ta sprawa musi zostać wyjaśniona, a ci, którzy odpowiadają za ten haniebny proceder, muszą po prostu nie tylko politycznie, ale też prawnie odpowiedzieć" - zaznaczył cytowany przez PAP lider PO.

Dodał również, że zwróci się do wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego w kwestii wyjaśnień, jaka była jego wiedza i nadzór nad PFN.

"Nasi poprzednicy nie robili prawie nic, żeby zadbać o polski wizerunek i polską narrację na świecie. My(...) przełamaliśmy ten impas. Nic dziwnego, że to się nie wszystkim podoba... I obiecuję, że póki będę miał na to wpływ, będę te działania kontynuował." - odpowiedział poprzez Twittera minister Gliński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2019

PawełZajmij się tym co zrobiłeś przez 8 lat

18-09-2019

liliSchetany oddaj ty to co ukradłeś

18-09-2019

polakSCHETYNA CAŁKIEM ZWARIOWAŁ !!!!!

Rozwiń komentarze (19)