Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Business Intelligence, czyli nowe narzędzia w biznesie. Jedyny sposób by dane przekształcić w wiedzę

3
Podziel się:

Czwarta rewolucja przemysłowa wymaga od menedżerów sięgania po nowoczesne narzędzia do zarządzania procesami w firmie. Business Intelligence zbiera dane, a następnie przedstawia je w czytelnej formie w jednym panelu. Na tej podstawie łatwiej można prognozować zachowania klientów.

Firmy w "wersji papierowej" powoli przechodzą do lamusa.
Firmy w "wersji papierowej" powoli przechodzą do lamusa. (Pixabay.com, domena publiczna)

Firmy w "wersji papierowej" powoli przechodzą do lamusa. Powód? Takie zarządzanie biznesem jest nie tylko czasochłonne, ale też kosztowne.

Idealną alternatywą dla długiego, nudnego raportu, stworzonego przez kosztownych analityków, może być Business Intelligence.

To swoisty mózg systemu firmy, który nie tylko zbiera dane ze wszystkich działów firmy, ale na ich podstawie przedstawia analizy w formie wykresów, tabel czy grafik.

Jeden system, wiele spójnych wniosków

− Cyfryzacja zwiększa konkurencyjność i wartość przedsiębiorstwa – nie ma wątpliwości Robert Czuła, prezes zarządu firmy Soneta, która od blisko dwóch dekad projektuje oprogramowanie dla biznesu.

Jak dodaje: − W biznesie kluczowa jest przecież elastyczność, błyskawiczna reakcja na zmiany zachodzące na rynku. Firma nigdy nie osiągnie takiego statusu, jeżeli jej oprogramowanie nie będzie do tych potrzeb dostosowane.

Business Intelligence umożliwia łączenie wielu danych i szybkie wyciąganie wniosków. Na podstawie analiz można sprawdzić m.in. dotychczasowe kontrakty i prognozować zachowania zakupowe pomagając zwiększać sprzedaż.

53 różne rozwiązania

Jak jednak wybrać odpowiedni system? Tu trzeba zaufać doświadczonej firmie.

Moduł Business Intelligence obecny jest m.in. w polskim systemie enova365. Jest to oprogramowanie ERP przeznaczone do kompleksowego zarządzania firmami oraz instytucjami – niezależnie od ich wielkości.

System obejmuje ponad 53 rozwiązania funkcjonalne, które usprawniają codzienną pracę przedsiębiorstwa. Oprogramowanie zbudowane jest z modułów, które można dostosować do potrzeb każdej firmy.

Już dziś o ich istnieniu systemów takich, jak enova365, wie niemal co czwarta duża i średnia firma. Także w przypadku małych i mikro przedsiębiorstw ten odsetek jest tylko trochę mniejszy. Jednocześnie prawie co 10-ta mała firma widzi potrzebę wdrożenia narzędzi BI w swojej działalności.

Branże? Z zaawansowanej analityki korzystają już m.in. handel, transport czy produkcja żywności. Zresztą technologia ta przydatna jest w niemal każdej firmie.

Trzy modele w zależności od wielkości firmy

System enova365 jest dostępny w trzech wariantach funkcjonalnych, oznaczonych kolorami. To srebrny, złoty i platynowy. Pozwalają dostosować całość oraz moduły do potrzeby małych, średnich i dużych firm.

– Mamy naprawdę prostą zasadę. Nasz kontrahent płaci jedynie za wybrane moduły, nie przepłaca. Moduły systemu to po prostu elementy, które usprawniają działanie firmy w danym obszarze. W ramach enova365 moduły współpracują ze sobą – tłumaczy Robert Czuła.

Zalety oprogramowania enova365 dostrzega wielu przedsiębiorców. Badanie wykazało, że aż 88 proc. użytkowników poleca system innym firmom.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
No to cyk!
4 lata temu
Sprzedaj ten program Morawieckiemu bo nie potrafi zarządzać Polską Grupą Zbrojeniowa. Niech pokaże swój cud zarzadzania
fdkmdkfgmdfkk...
4 lata temu
Reklamy na artykule reklamowym :-D !!!
RAf
4 lata temu
Coraz więcej artykuło-reklam na tej stronie.