Notowania

Były prezes Lotosu zatrzymany. Oświadczenie BCC

Były prezes Lotosu Paweł Olechnowicz. został we wtorek zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. "Rozumiemy, że został zatrzymany wyłącznie w celu złożenia wyjaśnień" - napisał w oświadczeniu Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club w oświadczeniu broni zatrzymanego we wtorek byłego prezesa Lotosu (Fot: LUKASZ OSTALSKI/REPORTER)

Jak poinformowało CBA, oprócz byłego prezesa zatrzymano też byłego prokurenta, szefową biura obsługi korporacyjnej i administracji oraz przedsiębiorcę. Sprawa dotyczy 2011 roku.

W winę nie wierzy prezes Business Centre Club Marek Goliszewski, który Olechnowicza (zgadza się na podawanie nazwiska) nazywa "jednym z najwybitniejszych menedżerów RP". Jak napisał w specjalnym oświadczeniu, rozumie, że zatrzymanie miało na celu wyłącznie złożenie wyjaśnień.

Połączenie Lotosu i Orlenu uderzy w portfele kierowców? Ekspert wyjaśnia

"Ufamy, że wyjaśnienia te będą na tyle wyczerpujące, że nie będzie przesłanek do dalszego przedłużenia zatrzymania i postawienia mu zarzutów" - napisał prezes organizacji biznesowej.

Skąd taki pogląd? Jak pisze Goliszewski, przede wszystkim opiera go na znajomości zatrzymanego "jako człowieka prawego, kierującego się w życiu osobistym i zawodowym wysokimi normami moralnymi i etycznymi".

Szef BCC podkreśla, że Olechnowicz angażował się charytatywnie, a "pieniądze nie były dla niego rzeczą najważniejszą".

"Dlatego, wierząc w profesjonalizm organów ścigania, trwamy w przekonaniu, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona i ograniczy się jedynie do złożenia zeznań" - napisał Marek Goliszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lotos, bcc, paweł o., gospodarka, cba, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2019

Krzysztof JGOLISZEWSKI,PREZES MAFIJNEJ ORGANIZACJI..

29-01-2019

albercik.A był taki chojny ,tylko nie swoimi pieniądzami.

29-01-2019

stróż nocnyWyłącznie w celu złożenia wyjaśnień to się wzywa przez pocztę, a nie sprowadza przez chłopaków w pełnym rynsztunku. Swoją drogą, przerąbane ma to CBA, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)