Notowania

wydarzenia
29.01.2019 13:23

CBA zatrzymało byłego prezesa Lotosu. Podejrzenie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Grupie Lotos. Wśród zatrzymanych jest były prezes spółki, Paweł O.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Spółka zapewnia, że zależy jej na szybkim wyjaśnieniu sprawy.

Jak informuje CBA, oprócz byłego prezesa zatrzymano też byłego prokurenta w Lotos S.A., szefową biura obsługi korporacyjnej i administracji Lotos S.A. oraz przedsiębiorcę.

"Jak ustalono w trakcie prowadzonego postępowania, przedstawiciele spółki podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze. Wszystko wskazuje na to, że umowa faktycznie służyła jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki" - czytamy w komunikacie CBA.

Funkcjonariusze CBA przeszukują m.in. miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób. Po zakończeniu tych czynności zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty. CBA zaznacza, że "sprawa jest rozwojowa".

Zobacz także: "Nigdy nie słyszeliśmy, by pracownicy SOK zawiedli tak, jak zawodzą agencje ochrony"

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie podało w komunikacie żadnych osobowych zatrzymanych. Na konkretną osobę wskazał jednak Maciej Wąsik, zastępca koordynatora służb specjalnych. Napisał na Twitterze, że wśród zatrzymany jest "Paweł O.", były prezes spółki. Warto jednak zwrócić uwagę, że Wąsik napisał to jeszcze przed postawieniem zarzutów byłemu prezesowi spółki.

"Działanie CBA dotyczy sprawy z 2011 r. Informujemy, że przedstawiciele koncernu są w stałym kontakcie ze służbami prowadzącymi tę sprawę, udzielają CBA wszelkich niezbędnych informacji lub dokumentów w wyznaczonym terminie. Spółce zależy na całkowitym wyjaśnieniu sprawy" - brzmi krótki komunikat Lotosu.

Kilka miesięcy po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, w kwietniu 2016 roku ze stanowiska prezesa Lotosu został odwołany Paweł O., który swoją funkcję sprawował od 2002 roku.

O. powołany został na swoje stanowisko jeszcze za rządów Leszka Millera w 2002 roku. Przetrwał czternaście lat w firmie, w tym pierwsze rządy PiS, a następnie dwa rządy koalicji PO-PSL.

Bartłomiej M. to były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej
Bartłomiej M. oraz Mariusz Antoni K. zatrzymani przez CBA

Jego następcą w maju 2016 roku został Robert Pietryszyn, który jednak już w listopadzie tamtego roku został odwołany. Po Pietryszynie rządy w Lotosie przejął dotychczasowy wiceprezes Marcin Jastrzębski. Za sterami spółki utrzymał się do marca 2018 roku. Zastąpił go Mateusz Bonca - początkowo jako pełniący obowiązki prezesa, a od maja już jako pełnoprawny prezes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wydarzenia, gospodarka, cba, energetyka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2019

Hiszpan 9Nie wierzę. Twórcy "dobrej zmiany" zniszczą każdego, zrobią wszystko aby "przykryć" swoje sprawki. Interes Polski się nie liczy. Od kryzysu z 2008 r … Czytaj całość

29-01-2019

polakNie przykryjecie afer PiS zadnymi zatrzymaniami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

29-01-2019

rayhtakie wielkie wyplaty i jeszcze lody kręcą

Rozwiń komentarze (279)