Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KUC
|

Carrefour szykuje zwolnienia grupowe. 400 osób straci pracę

14
Podziel się:

Sieć hipermarketów Carrefour poinformowała właśnie o "spłaszczeniu struktur i zmniejszeniu hierarchiczności" w firmie. Czyli po prostu o zwolnieniach grupowych. Bez pracy zostanie około 400 osób.

Carrefour szykuje zwolnienia grupowe. 400 osób straci pracę
Carrefour Polska zapowiedział we wtorek zwolnienia grupowe (Carrefour Polska, Carrefour Polska)

Zwolnienia grupowe mają objąć przede wszystkim kadrę menedżerską średniego szczebla w hipermarketach. Wypowiedzenie otrzyma około 3 proc. pracowników na tego typu stanowiskach.

"Carrefour, chcąc przyspieszyć proces decyzyjny w interakcji z klientami, spłaszczy swoje struktury i zmniejszy hierarchiczność organizacji" - tak tłumaczy to francuska sieć handlowa we wtorkowym komunikacie.

- Od 2018 roku Carrefour realizuje w Polsce plan transformacji strategicznej "Carrefour 2022”. Dwuletnie działania w oparciu o tę strategię oraz wyniki, które osiągnęliśmy, utwierdzają nas w przekonaniu, że najważniejszym kierunkiem, w którym chcemy zmierzać, jest budowanie jak najlepszych doświadczeń klientów i skupienie całej uwagi na ich potrzebach - mówi Tareck Ouaibi, wiceprezes zarządu i dyrektor operacyjny Carrefour Polska.

Zobacz także: Pensja minimalna w górę. "Można domniemywać zwiększenie bezrobocia"

Choćby dlatego sieć zapowiedziała utworzenie stanowiska doradców klientów w sklepach. Mają się oni stać "lokalnymi ambasadorami transformacji żywieniowej Carrefour w Polsce oraz wprowadzić nową organizację stanowisk w ramach działów produktów świeżych i przemysłowych w hipermarketach".

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Antagonista
2 lata temu
To jest podcinanie gałęzi, na której siedzi zarząd Carrefour. Niedługo sami decyzyjni będą obsługiwać klientów, wykładać towar na półki i sprzątać. Inteligentni i cwani będą pracować "na czarno" i brać zasiłki.
niesztuczna i...
2 lata temu
Niedobly wirus, to sysko psez niego!!!! Nie przez komunę oczywiście hahahahaha
Tymo
2 lata temu
Zawsze i wszędzie Biedronka w moim sercu będzie.
Mojo
2 lata temu
I podziękować emerytom i tym co na 500 plus pazerni i tym co na toruń dawają. Ludzie traca prace inflacja rośnie młodzi juz zycie sobie odbieraja;-(
Wujek Sam
2 lata temu
A Duda Dla swoich ludzi w kancelarii prezydenta robi podwyżki od 500-2000zł. Myśli, że tym swoim gestem bogatego wujka zyska swój szacunek społeczny?