Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KUC
|

Carrefour szykuje zwolnienia grupowe. 400 osób straci pracę

14
Podziel się

Sieć hipermarketów Carrefour poinformowała właśnie o "spłaszczeniu struktur i zmniejszeniu hierarchiczności" w firmie. Czyli po prostu o zwolnieniach grupowych. Bez pracy zostanie około 400 osób.

Carrefour szykuje zwolnienia grupowe. 400 osób straci pracę
Carrefour Polska zapowiedział we wtorek zwolnienia grupowe (Carrefour Polska, Carrefour Polska)
bDnwKwmZ

Zwolnienia grupowe mają objąć przede wszystkim kadrę menedżerską średniego szczebla w hipermarketach. Wypowiedzenie otrzyma około 3 proc. pracowników na tego typu stanowiskach.

"Carrefour, chcąc przyspieszyć proces decyzyjny w interakcji z klientami, spłaszczy swoje struktury i zmniejszy hierarchiczność organizacji" - tak tłumaczy to francuska sieć handlowa we wtorkowym komunikacie.

- Od 2018 roku Carrefour realizuje w Polsce plan transformacji strategicznej "Carrefour 2022”. Dwuletnie działania w oparciu o tę strategię oraz wyniki, które osiągnęliśmy, utwierdzają nas w przekonaniu, że najważniejszym kierunkiem, w którym chcemy zmierzać, jest budowanie jak najlepszych doświadczeń klientów i skupienie całej uwagi na ich potrzebach - mówi Tareck Ouaibi, wiceprezes zarządu i dyrektor operacyjny Carrefour Polska.

bDnwKwnb
Zobacz także: Pensja minimalna w górę. "Można domniemywać zwiększenie bezrobocia"

Choćby dlatego sieć zapowiedziała utworzenie stanowiska doradców klientów w sklepach. Mają się oni stać "lokalnymi ambasadorami transformacji żywieniowej Carrefour w Polsce oraz wprowadzić nową organizację stanowisk w ramach działów produktów świeżych i przemysłowych w hipermarketach".

bDnwKwnh

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

bDnwKwnC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Wina jaczynsk...
3 miesiące temu
Podziekujcie pisowcom..
KOCHANI
3 miesiące temu
wyznawcy Pisu powoli spelniaja sie Wasze marzenia o wychodzeniu kapitalu zagr. z Polski, likwidacje marketow . To jest pierwszy krok., a pracownikow ktorzy sa Polakami chyba wezmiecie na swoje utrzymanie, bo Ci ludzie wyladuja na bruku. Wielkie podziekowania dla rzadzacych. Rozwalanie gospodarki juz zbiera swoje zniwo.
SPIN DOCTOR T...
3 miesiące temu
"spłaszczeniu struktur i zmniejszeniu hierarchiczności" BEŁKOT Tych powinni zwolnić.A w tłumaczeniu Jeden robi za Dwóch
bDnwKwnD
Pani Basia i ...
3 miesiące temu
Oferta pracy; Poszukiwany Operator powierzchni płaskich potrafiący podjąć wyzwania w nowym zespole ,kooperujący ale i samodzielny,przebojowy,nastawiony na sukces ,zmotywowany ,intensyfikujący działania pod wytycznymi managera odnośnie planów operacyjnych w ramach strukturalnych zabiegów kadry zarządzającej dynamicznie rozwijającej się firmy sprzątającej.Atrakcyjne warunki zatrudnienia,możliwość awansu i dodatki motywacyjne oraz benefity.Oferty ;SprzątPol & Marianex spółka jawna.[oficjalnie]
ss
3 miesiące temu
Zwalniać tylko pisowców. Niech idą do księdza po pracę.