Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

CBA bezzasadnie zatrzymało byłych urzędników KNF. Sąd wydał miażdżący wyrok

224
Podziel się:

Sąd w Szczecinie zniósł wszystkie środki zapobiegawcze, jakie wobec byłych urzędników KNF zastosowała prokuratura. Zatrzymanie przez CBA było, zdaniem sądu, bezzasadne.

6 grudnia 2018 rano funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników.
6 grudnia 2018 rano funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników. (WP.PL)
bELfxNVh

Uzasadnienie do wyroku szczecińskiego sądu w sprawie urzędników KNF miało być miażdżące dla prokuratury - stwierdził tuż po wydaniu postanowienia mecenas Jerzy Naumann na łamach TVN24 BiS.

Akcja CBA miała miejsce na początku grudnia 2018 roku. Pod zarzutem zaniechania reakcji na nieprawidłowości w SKOK Wołomin zatrzymani zostali byli członkowie Komisji Nadzoru Finansowego. Prokuratura zażądała dozoru policyjnego oraz bardzo wysokich poręczeń majątkowych - przypomina "Gazeta Wyborcza".

bELfxNVj
Zobacz także: Obejrzyj: Zobacz też: Afera KNF. Balcerowicz: To drastyczny, ale nie pierwszy przypadek

Restrykcjami objęty został również byli szefowie KNF Wojciech Kwaśniak i Andrzej Jakubiak - o czym informowaliśmy w money.pl. W ich sprawie sąd wypowiedział się już w lutym, również uznając zatrzymanie i środki zapobiegawcze za bezzasadne.

bELfxNVp

Kwaśniak był wiceszefem KNF w latach 2011–2017. Za jego czasów KNF alarmowała w sprawie nieprawidłowości w SKOK Wołomin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELfxNVK
KOMENTARZE
(224)
szybki
2 lata temu
PiS-prokuratura i wszystko jasne!
www
2 lata temu
odszkodowanie od CBA, osobista odpowiedzialnosc materialna nauczy ich szacunku dla czlowieka i rozwagi w dzialaniach
TK
2 lata temu
mamy teraz małe represyjne państewko
bELfxNVL
senior
2 lata temu
Ta akcja prokuratury to próba zastraszenia tych co zagrażaja pupilowi PiS.
Gypsy
2 lata temu
Kiedy komisja w sprawie SKOKów i KNF ???
...
Następna strona