Notowania

CBA bezzasadnie zatrzymało byłych urzędników KNF. Sąd wydał miażdżący wyrok

Sąd w Szczecinie zniósł wszystkie środki zapobiegawcze, jakie wobec byłych urzędników KNF zastosowała prokuratura. Zatrzymanie przez CBA było, zdaniem sądu, bezzasadne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
6 grudnia 2018 rano funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników.

Uzasadnienie do wyroku szczecińskiego sądu w sprawie urzędników KNF miało być miażdżące dla prokuratury - stwierdził tuż po wydaniu postanowienia mecenas Jerzy Naumann na łamach TVN24 BiS.

Akcja CBA miała miejsce na początku grudnia 2018 roku. Pod zarzutem zaniechania reakcji na nieprawidłowości w SKOK Wołomin zatrzymani zostali byli członkowie Komisji Nadzoru Finansowego. Prokuratura zażądała dozoru policyjnego oraz bardzo wysokich poręczeń majątkowych - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Obejrzyj: Zobacz też: Afera KNF. Balcerowicz: To drastyczny, ale nie pierwszy przypadek

Restrykcjami objęty został również byli szefowie KNF Wojciech Kwaśniak i Andrzej Jakubiak - o czym informowaliśmy w money.pl. W ich sprawie sąd wypowiedział się już w lutym, również uznając zatrzymanie i środki zapobiegawcze za bezzasadne.

Kwaśniak był wiceszefem KNF w latach 2011–2017. Za jego czasów KNF alarmowała w sprawie nieprawidłowości w SKOK Wołomin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-05-2019

lukKtoś poniesie odpowiedzialność z prokuratury, za te swoje rozgrywki?

17-05-2019

dickPiS-owskie reżimowe sądy na usługach Ziobry!

17-05-2019

jana to ciekawe?

Rozwiń komentarze (224)