Notowania

CBA weszło do Agencji Rozwoju Przemysłu

Kontrola CBA w Agencji Rozwoju Przemysłu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy sprzedaż akcji Fabryki Łożysk Tocznych była zgodna z prawem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Akcja CBA w ARP. Agenci prześwietlają proces sprzedaży akcji należących do Skarbu Państwa

Funkcjonariusze Centralne Biuro AntykorupcyjneBiuro Antykorupcyjne weszli do Agencji Rozwoju Przemysłu - infromuje PAP. - Kontrolę w ARP podjęli funkcjonariusze lubelskiej delegatury Biura z wydziału postępowań kontrolnych. Podjęto ją po świętach wielkanocnych, ma potrwać trzy miesiące - do 23 lipca - powiedział w rozmowie z PAP Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Agenci CBA sprawdzają, jak podejmowano i realizowano decyzje o sprzedaży należących do Skarbu Państwa akcji kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych (FŁT).

Do sprawy, w rozmowie z PAP, odniosła się też Ilona Kachniarz, rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu. - Zgodnie z dobrą praktyką współpracujemy z instytucjami uprawnionymi do prowadzenia kontroli. Z tego powodu nie możemy udzielić informacji ani o jej przedmiocie, ani zakresie podejmowanych działań - stwierdziła.

Obejrzyj: CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos

Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku powstała w 1938 roku jako fabryka amunicji budowana w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. Po wojnie - w 1948 roku rozpoczęto tam produkcję łożysk. W 1995 roku fabryka została przekształcona w jednoosobową spółkę należącą do Skarbu Państwa. 2 sierpnia 2013 roku większościowy pakiet akcji kupiła luksemburska firma ZXY Luxembourg Inwestment S.a r.l. wchodzącą w skład Tri Ring Group Corporation - wynika z informacji na stronach spółki.

FŁT informowała, że wcześniej - w ramach restrukturyzacji majątkowej - utworzono spółki zależne z ograniczoną odpowiedzialnością. To Zakłady Metalowe Kraśnik zajmujące się produkcją na rzecz obronności państwa, w której 100 proc. udziałów sprzedano PHZ "BUMAR" i produkujący elementy toczne i łożyska igiełkowe Zakład Elementów Tocznych Kraśnik, sprzedany koncernowi Tsubaki-Hoover.

Trzecia wydzielona spółka - Elektrociepłownia FŁT produkująca energię cieplną i elektryczną na potrzeby fabryki i miasta Kraśnika - została sprzedana firmie PRATERM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: akcja cba, kontrola, agencja rozwoju przemysłu, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2019

obywatelNo i? CBA - rozwińmy skrót - to Centralne Biuro Antykorupcyjne. To jest taka instytucja państwowa, która z urzędu powinna zajmować się przestępstwami … Czytaj całość

09-05-2019

Hanka katoliczka PodkarpacieWszedzie gdzie pisobolszewiki tam afery

09-05-2019

sebsztykCzekalem tylko kiedy wyplynie jakas afera zeby przykryc smrod po teczowej Maryi. Typowe.

Rozwiń komentarze (46)