Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

CBA weszło do Agencji Rozwoju Przemysłu

46
Podziel się:

Kontrola CBA w Agencji Rozwoju Przemysłu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy sprzedaż akcji Fabryki Łożysk Tocznych była zgodna z prawem.

Akcja CBA w ARP. Agenci prześwietlają proces sprzedaży akcji należących do Skarbu Państwa
Akcja CBA w ARP. Agenci prześwietlają proces sprzedaży akcji należących do Skarbu Państwa (PAP)

Funkcjonariusze Centralne Biuro AntykorupcyjneBiuro Antykorupcyjne weszli do Agencji Rozwoju Przemysłu - infromuje PAP. - Kontrolę w ARP podjęli funkcjonariusze lubelskiej delegatury Biura z wydziału postępowań kontrolnych. Podjęto ją po świętach wielkanocnych, ma potrwać trzy miesiące - do 23 lipca - powiedział w rozmowie z PAP Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Agenci CBA sprawdzają, jak podejmowano i realizowano decyzje o sprzedaży należących do Skarbu Państwa akcji kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych (FŁT).

Do sprawy, w rozmowie z PAP, odniosła się też Ilona Kachniarz, rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu. - Zgodnie z dobrą praktyką współpracujemy z instytucjami uprawnionymi do prowadzenia kontroli. Z tego powodu nie możemy udzielić informacji ani o jej przedmiocie, ani zakresie podejmowanych działań - stwierdziła.

Zobacz także: Obejrzyj: CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos

Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku powstała w 1938 roku jako fabryka amunicji budowana w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. Po wojnie - w 1948 roku rozpoczęto tam produkcję łożysk. W 1995 roku fabryka została przekształcona w jednoosobową spółkę należącą do Skarbu Państwa. 2 sierpnia 2013 roku większościowy pakiet akcji kupiła luksemburska firma ZXY Luxembourg Inwestment S.a r.l. wchodzącą w skład Tri Ring Group Corporation - wynika z informacji na stronach spółki.

FŁT informowała, że wcześniej - w ramach restrukturyzacji majątkowej - utworzono spółki zależne z ograniczoną odpowiedzialnością. To Zakłady Metalowe Kraśnik zajmujące się produkcją na rzecz obronności państwa, w której 100 proc. udziałów sprzedano PHZ "BUMAR" i produkujący elementy toczne i łożyska igiełkowe Zakład Elementów Tocznych Kraśnik, sprzedany koncernowi Tsubaki-Hoover.

Trzecia wydzielona spółka - Elektrociepłownia FŁT produkująca energię cieplną i elektryczną na potrzeby fabryki i miasta Kraśnika - została sprzedana firmie PRATERM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(46)
bgrt5
4 lata temu
najtrudniejsze do wykonania sa kulki łozysk tocznych. Dlatego zakupiono pod koniec lat 80-tych w Japonii cały zakład . A ARP sprzedała go. To jakby wyrwac z organizmu serce. Powinni za to wisiec
warsz
4 lata temu
A kiedy mpwik s.a.?
Darek
4 lata temu
Kiedy CBA sprawdzi sprawę, SKOK, sprawę wieżowców spółki srebrna, pracą pni minister ds Humanitarnych, pani wicepremier ds. społecznych? Podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej? Kto przy zdrowych zmysłach uwierzy, że ministrowie rządu pani Szydło zwrócili nagrody? Wystarczyło przedstawić dowód zwrotu do zakładu pracy albo na cel społeczny. Wiadomo, że nie pokażecie tego dowodu. Jedynie pan minister Waszczykowski oświadczył, że nie zwróci nagrody bo u się należała. Może liczył na nagrodę Nobla za odkrycie w XXI wieku nowego kraju.
rydz
4 lata temu
a kto sprzedał stocznie pisowskie trole?
ana pyta
4 lata temu
a kiedy i kto uczestniczyl w tej sprzedaży ?
...
Następna strona