Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBA zatrzymało zamieszanych w piramidę finansową. Ludzie stracili ponad 600 mln zł

Trzy osoby wpadły we wtorek w ręce funkcjonariuszy CBA. To kolejna odsłona śledztwa, w ramach którego zarzuty usłyszało już 30 osób, a sześć zostało aresztowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
CBA zatrzymało trzy osoby zamieszane w piramidę finansową (Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)

Do zatrzymań doszło na terenie województwa mazowieckiego. Według CBA zatrzymani zamieszani są w działanie zorganizowanej grupy przestępczej, która stworzyła i zarządzała piramidą finansową.

"Wszystko wskazuje na to, że funkcjonując w podmiotach gospodarczych działających na terenie Mazowsza brali udział w procederze prania pieniędzy" - podaje Biuro we wtorkowym komunikacie.

Jak tłumaczy CBA, grupa w latach 2012-2017 zarządzała na polskim rynku finansowym czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. Certyfikaty wskazanych funduszy oferowane były za pośrednictwem banków.

Obejrzyj też: Upadłość konsumencka. "To nie cwaniactwo. Służy całemu społeczeństwu"

Pracownicy banków, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, świadomie wprowadzali nabywców w błąd - przekonywali ich, że oferowane produkty są zabezpieczone gwarancjami bankowymi lub są po prostu zwykłymi lokatami bankowymi.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, działalność grupy doprowadziła do straty co najmniej 600 mln zł przez ponad dwa tysiące osób. Z kolei szkody w mieniu funduszy oszacowano na ponad 90 milionów złotych.

Jeśli szacunkowa kwota strat poniesionych przez klientów się potwierdzi, będzie to afera tylko nieco mniejsza niż Amber Gold. W wyniku działania tej ostatniej to około 850 mln zł.

Trzy zatrzymane we wtorek osoby usłyszą w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Wcześniej zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, działania na szkodę funduszy usłyszało już 30 osób, z czego sześć zostało tymczasowo aresztowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2020

peopTak jak działa CBA to już niedługo połowa Polaków będzie siedzieć a druga połowa będzie miała postawione zarzuty.

25-02-2020

SITWAKRAJ PIRAMID I KAST. Ryba psuje się od głowy!!!

25-02-2020

BorygonMyślalem, że chodzi o ZUS, ale potem doczytałem 600mln. Tyle to ZUS traci w tydzień.

Rozwiń komentarze (100)