Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

CBŚP. Rozbito agencję towarzyską w Lubinie. Zatrzymano sześć osób

1
Podziel się:

Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) rozbiło agencję towarzyską w Lubinie. Zatrzymano sześć osób, z czego pięć tymczasowo aresztowanych - to efekt działań policjantów CBŚP i Prokuratury Krajowej.

CBŚP. Rozbito agencję towarzyską w Lubinie. Zatrzymano sześć osób
CBŚP. Rozbito agencję towarzyską w Lubinie. Zatrzymano sześć osób (Policja)
bEIUckmZ

CBŚP. Rozbito agencję towarzyską w Lubinie. Zatrzymano sześć osób

Funkcjonariusze z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego PolicjiPolicji (CBŚP), pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z prostytucji.

Oglądaj: CBŚP. Kupili nawet maski. Policja pokazała, co znalazła u niedoszłych porywaczy

bEIUcknb

W trakcie tego śledztwa policjanci zlikwidowali w Lubinie (Dolnośląskie) agencję towarzyską. Zatrzymania pod koniec października przeprowadzili policjanci z zespołów specjalnych zarządów CBŚP we Wrocławiu i Poznaniu.

CBŚP. Rozbito agencję towarzyską w Lubinie. Struktura grupy przestępczej

Werbowano zarówno Polki, jak i cudzoziemki, głównie zza wschodniej granicy. Kobiety dostawały tylko część zarobionych pieniędzy, a większość środków miała być przeznaczona na rzekomą ochronę i transport. W niektórych przypadkach kobiety traciły nawet 3/4 zarobionych pieniędzy. Usługi były oferowane także na stronach internetowych i wówczas kobiety były dowożone do klientów.

Śledczy CBŚP ustalili także, że grupa miała charakter zhierarchizowany, a każda z osób podejrzanych miała określoną rolę i zadania. Kierujący grupą jest podejrzany o zorganizowanie i zarządzanie działalnością agencji.

bEIUcknh

Funkcja reszty podejrzanych ograniczyła się do roli ochroniarza, nadzorującego, kierowcy czy przyjmującego zlecenia. W ramach grupy przestępczej stworzono nawet swoisty grafik, według którego sprawowano nadzór nad "biznesem" w zastępstwie za lidera grupy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIUcknC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Griego
2 lata temu
Nie zdążyli zadzwonić do Banaśia.....