Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cbś
11.09.2019 12:08

CBŚP zatrzymało 26 osób. 800 tys. nielegalnych papierosów

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w ubiegłym tygodniu 26 osób za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani produkowali nielegalne papierosy. Śledczy zabezpieczyli 800 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 26 osób za nielegalne wytwarzanie papierosów w powiecie rawskim (Fot: Stanisław Kowalczuk)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, zatrzymania dokonali funkcjonariusze CBŚP we współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym.

Do zatrzymań doszło w powiecie rawskim w województwie mazowieckim. Zlikwidowano również paczkowalnię nielegalnych papierosów.

Zabezpieczono około 800 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Do tego przejęto również specjalistyczną maszynę do pakowania nielegalnego towaru oraz tonę surowca przeznaczonego do produkcji.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak się okazało, wśród 26 zatrzymanych osób byli sami cudzoziemcy. CBŚP nie podaje jednak, o jaką narodowość chodzi.

Paczkomaty to urządzenia, które można spotkać już praktycznie w każdym polskim mieście
Paczkomat nr 5000 stanął na Śląsku. Teraz pora na lodówkomaty

Śledczy szacują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to budżet mógłby stracić 800 tys. zł. Z kolei przez cały okres działalności grupy Skarb Państwa stracił nawet 10 mln zł.

Sieci handlowe muszą być gotowe, że od 2021 roku mogą zapłacić dodatkowy podatek
Podatek handlowy najpewniej od 2021 roku. Minister szacuje

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstw o charakterze karnoskarbowym. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

jarkowyliczenia z kosmosu 800000 papierosó to 4000 sztang to paczka fajek kosztuje 20 złoty, jakie 800000 zł. strat dla budżetu

11-09-2019

PALACZ Z KOKSIKIEMTo smutne teraz ci co kupowali taniej zaplaca wiecej automatycznie obciazy ich to ich budzet domowy ale wplyna podatki do panstwa a panstwo wyplaci im … Czytaj całość

11-09-2019

Ja800 tysięcy sztuk papierosów i 800 tysięcy złotych strat dla budżetu? Jeden papieros to złotówka podatków?? Autor czyta co napisał?

Rozwiń komentarze (12)