Notowania

Paczkomat nr 5000 stanął na Śląsku. Teraz pora na lodówkomaty

InPost pochwalił się właśnie, że rozbudował sieć Paczkomatów do 5 tys. urządzeń. Jubileuszowy stanął we wsi Drogomyśl na Śląsku. Spółka informuje, że zamierza stawiać więcej urządzeń oraz jest gotowa do stawiania tzw. lodówkomatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Paczkomaty to urządzenia, które można spotkać już praktycznie w każdym polskim mieście

- Szybkie tempo rozwoju sieci Paczkomatów InPost jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie klientów. Otrzymujemy wiele próśb o postawienie nowych maszyn, szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach - powiedział prezes Rafał Brzoska.

- Wszystkie zgłoszenia dokładnie analizujemy. Sieć 5000 Paczkomatów InPost jest dla nas ważnym osiągnięciem, ale nie spoczywamy na laurach - planujemy dalszy rozwój sieci - dodał cytowany w komunikacie Brzoska.

Wysoki odsetek korzystania z Paczkomatów InPost jest notowany nie tylko w dużych (81 proc.) czy średnich (77 proc.) miastach, ale także wśród mieszkańców wsi (71 proc.) i mniejszych miasteczek (74 proc.). Podobnie wysoki poziom wskazań jest wśród użytkowników we wszystkich grupach wiekowych - w tym powyżej 50 lat 65 proc., a powyżej 60 lat - 58 proc.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Paczkomaty mają nadal ogromny potencjał rozwoju - zarówno jeśli chodzi o wielkość sieci, jak i oferowane usługi. Jesteśmy technicznie w pełni gotowi na wprowadzenie na rynek Lodówkomatów - czyli uzupełnienie naszych maszyn o funkcjonalność odbioru żywności, napojów oraz mrożonek - dodał Brzoska.

Jak stwierdził, jego firma czeka tylko na szybszy rozwój sklepów internetowych, sprzedających żywność.

InPost chwali się również, że liczba Paczkomatów (5 000 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty PolskiejPolskiej (4 600).

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR.

Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, telekomunikacja, handel detaliczny, transport, logistyka, wiadomości, handel
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

AnkaKurier przesyłkę ma dostarczyc "pod drzwi" inna opcja nie wchodzi w grę....

11-09-2019

KryśkaZamawiam np. mrożonkę zanim trafi do lodówkomatu będzie jechała zwykłym busem i zdąży się ugotować. To sposób na gotowe dania od razu do zjedzenia. … Czytaj całość

11-09-2019

GośćPrawie jak obietnice Pis-u. Mam pytanie czy i auta kurierom wymienią na chłodnie , bo w tych blaszakach co mają to wszystko się ukisi. Większość tych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)