Trwa ładowanie...
bEqleBQR

Notowania

Przejdź na

Centra handlowe. Sonik: powinny utrzymywać emerytów w Polsce

- Dotychczas nieruchomości komercyjne były traktowane jak każdy inny biznes. Tymczasem historia rozwiniętych gospodarek pokazuje, że to nie jest zwykły biznes, tylko przynosi stały i bezpieczny dochód pasywny kapitałodawcom. Nie rozumiemy, dlaczego polskie nieruchomości komercyjne, w które zainwestowano setki mld euro, utrzymują z powodzeniem kapitałodawców, a wręcz emerytów kanadyjskich czy amerykańskich. Wydaje nam się, że powinny utrzymywać emerytów w Polsce. Kryzys może być impulsem, żeby nauczyć się, jakie znaczenie ma kapitał w inwestycjach służących naszemu narodowi - mówił w debacie money.pl o skutkach epidemii Rafał Sonik, kierowca rajdowy i przedsiębiorca.

0
0
122
Podziel się
Komentarze (122)
zobacz więcej komentarzy (122)
bEqleBRd
KOMENTARZE
(122)
rat
rok temu
O sonik chciałby sprzedać galerię dla zus :D
zamknacKW
rok temu
60% społeczeństwa (zwłaszcza ci z wypranymi mózgami z PRL) nie wie jak funkcjonuje system ubezpieczeń społecznych. Oni generalnie mało co wiedzą, oprócz tych wykształconych.
Bolo
rok temu
Za utrzymanie emerytów i rencistów w Polsce odpowiedzialne jest Państwo Polskie. Emeryci i renciści odprowadzali składki emerytalne i zdrowotne. Proponowana przez Pana Sonika opcja nie do końca jest prawdziwa z uwagi na to, że jeżeli polska administracja szeroko pojęta wyczuje dodatkowe pieniądze to część z nich natychmiast zagarnie np. na rozbudowanie biurokracji. Proszę sobie przypomnieć jak był informatyzowany ZUS - miało być o połowę miej pracowników, dzisiaj jest dwa razy więcej.
bEqleBRv
basia
rok temu
A te gentlemańskie zobowiązania w Tarnowie to może też posłużyłyby emerytom?
Leon
rok temu
Bardzo dobry pomysł... tylko pan sonik nie zauważył ze te centra handlowe były wybudowane za zagraniczny kapitał... przecież nikt nie bronił polskim firmom budować galerii, multipleksów i innych podobnych miejsc... nawet biedronka nie jest Polska!!! Gdzie są PDT? Może teraz chcecie to upaństwowić?
...
Następna strona