Notowania

Przejdź na

"Centralny Port Komunikacyjny zmieni oblicze Polski". Wicepremier Gowin snuje wielkie wizje

- Rząd planuje przedsięwzięcie, które będzie miało wpływ nie tylko na Polskę. To przedsięwzięcie uczyni z Polski jeden z głównych hub-ów komunikacyjnych w Europie" - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polska będzie wielkim hubem komunikacyjnym. (Fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News)

CPK to nie tylko połączenia lotnicze, ale i drogowe oraz kolejowe i to na nie szczególną uwagę zwrócił wicepremier Jarosław Gowin w Krakowie - 120 największych polskich miast będzie połączonych z CPK w taki sposób, żeby czas dojazdu był nie dłuższy niż 2,5 godziny - przytacza jego słowa Polska Agencja Prasowa.

Jak stwierdził, dziś wciąż jesteśmy "uwięzieni" w sieci linii kolejowych, wybudowanych w czasach rozbiorowych, podczas gdy wraz z CPK powstanie około 1300 km nowych linii kolejowych. - Polacy będą mogli szybko dojeżdżać do centralnego punktu w Polsce - wyliczał.

- Centralny Port Komunikacyjny to jest największe przedsięwzięcie gospodarczo- cywilizacyjne, które zmieni oblicze Polski - snuł wizje dalekiej przyszłości wicepremier. Bowiem inwestycja w lotnisko i pierwszy etap budowy linii kolejowych, polegający na modernizacji i remontach istniejących już odcinków ma trwać do 2027 roku. Po tej dacie do 2035 r. realizowany będzie drugi etap, czyli budowa nowych odcinków i magistrali - informuje PAP.

Obejrzyj: Balcerowicz o projekcie megalotniska: potencjalne marnotrawstwo

- Rząd planuje przedsięwzięcie, które będzie miało wpływ nie tylko na Polskę. To przedsięwzięcie uczyni z Polski jeden z głównych hub-ów komunikacyjnych w Europie - podkreślił Jarosław Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: CPK, transport, lotnisko, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2019

stuku pukuKonsultacje z psychiatrą niezbędne. Połozeone w srodku niczego lotnisko ma małe szanse konkurować z Frankfurtem, Amsterdamem, Londynem. Jako hub jest … Czytaj całość

11-03-2019

paranojaodejście pisu zmieni oblicze ziemi - TEJ ZIEMI

11-03-2019

jagowin zal mi ciebie

Rozwiń komentarze (22)