Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych. Nowy obowiązek dla firm

Od 13 października wiele spółek będzie miało dodatkowe obowiązki. Będą musiały zgłosić do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych wszystkich, którzy czerpią korzyści z prowadzonej działalności. - To ma przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy. Za niespełnienie tego obowiązku grozi milion złotych kary - mówił w programie "Money. To Się Liczy" mec. Daniel Jastrun z kancelarii Maruta Wachta. Rejestr powstał, bo wymaga tego od Polski unijna dyrektywa.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie