Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Ceny prądu. Energa przypomina o ostatecznym terminie składania oświadczeń ws. zamrożenia cen energii

5
Podziel się

- Mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki samorządu terytorialnego mają czas na złożenie oświadczeń potwierdzających uprawnienie do zamrożenia cen energii tylko do poniedziałku – przypomina w swoim komunikacie Energa.

Ceny prądu. Energa przypomina o ostateczny terminie składania oświadczeń odbiorcy końcowego energii elektrycznej
Ceny prądu. Energa przypomina o ostateczny terminie składania oświadczeń odbiorcy końcowego energii elektrycznej (East News)
bDACLUeZ

Zgodnie z ustawą z grudnia 2018 r. odbiorcy końcowi energii elektrycznej, którzy są m.in. mikro i małymi przedsiębiorcami, szpitalami, jednostkami sektora finansów publicznych, mogą być - w drugim półroczu 2019 roku - rozliczani według cen i stawek opłat za energię elektryczną, jakie były stosowane 30 czerwca 2018 roku.

Aby skorzystać z tego uprawnienia, należy złożyć oświadczenie, które potwierdzi, że spełnia się wymagany status odbiorcy końcowego. Energa informuje, że w przypadku ich klientów można to zrobić np. wysyłając oświadczenie mailem na adres: firma@energa.pl, podaje PAP.

"Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej" obowiązuje:

  • szpitale;
  • jednostki sektora finansów publicznych (tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych);
  • inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej;
  • mikro i małych przedsiębiorców.
bDACLUfb
Zobacz także: Zobacz: Mój prąd. Rusza nowy program rządu. "Warto się po te pieniądze schylić"

Jak z kolei informowało Ministerstwo Finansów, punkty obsługi głównych sprzedawców prądu będą przyjmować w sobotę, niedzielę i w poniedziałek do północy oświadczenia potwierdzające uprawnienie do zamrożenia cen energii elektrycznej – podawał PAP.

bDACLUfh

Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej należy dostarczyć sprzedawcy energii elektrycznej do poniedziałku 29 lipca. Ustawowy termin mówi o 27 lipca, ale ponieważ to sobota, zgodnie z Kodeksem cywilnym oświadczenie można złożyć jeszcze w pierwszym przypadającym po tym terminie dniu roboczym.

Zgodnie z zapewnieniami resortu energii, odbiorcy indywidualni z grupy taryfowej G, których jest ponad 15 milionów, nie muszą składać powyższych oświadczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDACLUfC
KOMENTARZE
(5)
adam
rok temu
znowu dojna zmiana dobiera sie do portfeli polaków
komuno wróć
rok temu
Nie zapłacisz za prąd? Rząd weźmie za Ciebie kredyt i spłacać będą wszyscy. Później i znacznie więcej. PRL-bis w praktyce.
nolsawa
rok temu
Czas żeby zapędy Macrona przyciąć, panoszy się
bDACLUfD
Ja_inwestuje_...
rok temu
Jak kupisz instalacje fotowoltaiczną to zamrozisz ceny energii na kolejne lata. Tym bardziej, że do 50kW jest prosument. Miało nie być dopłat dla firm tylko dla konsumentów, to i tak dobrze wymyślili. Ja o oświadczeniu wiem od prawie 30 dni. Można wysłać mailem do obecnego sprzedawcy prądu. Prosty wniosek, nazwa firmy, adres, nip, dane kontaktowe, numer dowodu, numer licznika lub PPE (punkt poboru energii) z faktury.
Polisz Ekonom...
rok temu
Niestety , Polacy przyzwyczaili sie do taniego pradu i pradu nikt nie oszczedza . Po wyborach cena pradu dla gospodarstw domowych wzrosnie o 66% i ludzie zaczna na pradzie oszczedzac . Doskonalym przykladem popierajacy moja teze jest przyklad cen wody : po wielokrotnych podwyzkach Polacy sie opamietali i dzis na wodzie przykladnie oszczedzaja z czgo jestesmy dumni !