Notowania

energia
29.07.2019 13:26

Ceny prądu. Energa przypomina o ostatecznym terminie składania oświadczeń ws. zamrożenia cen energii

- Mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki samorządu terytorialnego mają czas na złożenie oświadczeń potwierdzających uprawnienie do zamrożenia cen energii tylko do poniedziałku – przypomina w swoim komunikacie Energa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ceny prądu. Energa przypomina o ostateczny terminie składania oświadczeń odbiorcy końcowego energii elektrycznej

Zgodnie z ustawą z grudnia 2018 r. odbiorcy końcowi energii elektrycznej, którzy są m.in. mikro i małymi przedsiębiorcami, szpitalami, jednostkami sektora finansów publicznych, mogą być - w drugim półroczu 2019 roku - rozliczani według cen i stawek opłat za energię elektryczną, jakie były stosowane 30 czerwca 2018 roku.

Aby skorzystać z tego uprawnienia, należy złożyć oświadczenie, które potwierdzi, że spełnia się wymagany status odbiorcy końcowego. Energa informuje, że w przypadku ich klientów można to zrobić np. wysyłając oświadczenie mailem na adres: firma@energa.pl, podaje PAP.

"Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej" obowiązuje:

  • szpitale;
  • jednostki sektora finansów publicznych (tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych);
  • inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej;
  • mikro i małych przedsiębiorców.

Zobacz: Mój prąd. Rusza nowy program rządu. "Warto się po te pieniądze schylić"

Jak z kolei informowało Ministerstwo Finansów, punkty obsługi głównych sprzedawców prądu będą przyjmować w sobotę, niedzielę i w poniedziałek do północy oświadczenia potwierdzające uprawnienie do zamrożenia cen energii elektrycznej – podawał PAP.

Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej należy dostarczyć sprzedawcy energii elektrycznej do poniedziałku 29 lipca. Ustawowy termin mówi o 27 lipca, ale ponieważ to sobota, zgodnie z Kodeksem cywilnym oświadczenie można złożyć jeszcze w pierwszym przypadającym po tym terminie dniu roboczym.

Zgodnie z zapewnieniami resortu energii, odbiorcy indywidualni z grupy taryfowej G, których jest ponad 15 milionów, nie muszą składać powyższych oświadczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2019

adamznowu dojna zmiana dobiera sie do portfeli polaków

29-07-2019

Polisz EkonomistNiestety , Polacy przyzwyczaili sie do taniego pradu i pradu nikt nie oszczedza . Po wyborach cena pradu dla gospodarstw domowych wzrosnie o 66% i … Czytaj całość

28-07-2019

komuno wróćNie zapłacisz za prąd? Rząd weźmie za Ciebie kredyt i spłacać będą wszyscy. Później i znacznie więcej. PRL-bis w praktyce.

Rozwiń komentarze (5)