Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamieszanie z cenami prądu. Termin wniosków o obniżkę ma być wydłużony

Termin składania wniosków o tańszy firmowy prąd upływa już w poniedziałek, ale... mało kto o tym wiedział. Właśnie pojawiła się szansa na wydłużenie. Sejm weźmie się za to jednak dopiero w środę. Wtedy ma być zgłoszona odpowiednia poprawka - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Ceny prądu są wciąż niewiadomą. Przedsiębiorcy powinni się zgłosić sami po obniżki

Małe przedsiębiorstwa, szpitale, samorządowcy, oraz jednostki sektora finansów publicznych mają mieć więcej czasu niż tylko do poniedziałku na składanie oświadczeń do firm energetycznych - informuje RMF FM. Specjalne oświadczenia - które mają wysyłać do firm energetycznych - pozwalają utrzymać dla nich niższą cenę prądu w drugim półroczu.

Na razie jednak termin upływa w poniedziałek o północy. I choć firmy dostały bardzo mało czasu, o zmianach nikt nie pomyślał. Aż do teraz.

Zobacz też: Rząd dopłaci do droższego prądu, ale trzeba się pośpieszyć

W środę na dodatkowym posiedzeniu Sejmu, do ustawy deregulacyjnej przygotowywanej przez resort przedsiębiorczości, ma być dodany zapis o wydłużeniu terminu na składanie wniosków. Na razie to tylko zapowiedź - cały czas dla przedsiębiorców wiążący jest termin poniedziałkowy - informuje radio.

Chaos widoczny jest gołym okiem. Termin upływa w poniedziałek, ale o jego przedłużeniu posłowie będą decydować... w środę. Na dobrą sprawę po prostu otworzą kolejne okno na składanie oświadczeń.

Ministerstwo Energii i kontrolowane przez państwo spółki energetyczne nie informowały przez ostatni miesiąc przedsiębiorców i samorządowców o możliwości i warunkach utrzymania niższych cen prądu.

Oświadczenia można wysłać pocztą i według resortu energii będzie decydować data stempla pocztowego. Zgodnie z tą informacją, wystarczyłoby teoretycznie wysłać oświadczenie w poniedziałek.

Jak podaje RMF FM może być jednak z tym różnie. Największy dostawca energii w Warszawie, czyli Innogy przyjmuje oświadczenia wysyłane pocztą, o ile dotrą w wyznaczonym czasie, czyli do poniedziałku. Można na szczęście wysłać skan oświadczenia mailem.

Uprzedzając pytania naszych czytelników - oświadczeń nie muszą składać gospodarstwa domowe. Temat dotyczy tylko małych firm, którym państwo zrekompensuje podwyżki, korzystając z funduszy de minimis. Na pomoc dla większych firm nie pozwala Komisja Europejska.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2019

Polisz EkonomistPrad jest tani i dlatego na energii elektrycznej nikt nie oszczedza . Radykalne podwyzki cen wody nauczyly Polakow oszczedzania na wodzie , podwyzki … Czytaj całość

27-07-2019

PiadaZnowu pisali na kolanie może już najwyższy czas kupić dla nich biurka

28-07-2019

Jerzy1208Sprzedawcy energii elektrycznej i gazu od dawna już robią ludzi w trąbę. Prąd i gaz są dlatego tak drogie, bo przesył kosztuje 100% zużycia. To tak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)