Notowania

Ceny prądu. Ministerstwo Energii ukrywa uwagi do rozporządzenia o cenach energii

Polacy ciągle nie wiedzą, ile płacą za energię. Ustawa o zamrożeniu cen jest bezzębna, bo brakuje rozporządzeń. Te mamy poznać już za chwilę. Projekt jest konsultowany. Resort nie chce jednak powiedzieć, jakie uwagi do niego spływają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kierowane przez Krzysztofa Tchórzewskiego Ministerstwo Energii ukrywa uwagi do rozporządzenia o cenach prądu (Fot: Piotr Molecki/East News)

Według ustaleń RMF FM Ministerstwo Energii w poprzedni czwartek rozesłało rozporządzenia do konsultacji społecznych. Jednak nie chce ujawnić krytycznych uwag.

Bez ostatecznego opublikowania rozporządzeń nici z zatrzymania wzrostu cen prądu. To, że resort energii nie chce ujawniać komentarzy do projektu rozporządzenia może wskazywać, że nie są zbyt pochlebne i nie jest ich mało.

Piechociński o opłakanych skutkach zabaw z cenami prądu

Tym bardziej, że ME dało resortom i organizacjom czas na przesyłanie uwag do ostatniego poniedziałku. Zatem pewnie wszystkie już spłynęły, ale resort energii nie chce o nich - jak przekonuje Radio RMF - rozmawiać. Spółki energetyczne tez oficjalnie niewiele mówią.

Próżno też ich szukać na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Być może powodem są informacje od organizacji i innych ministerstw, że proponowane regulacje nie zapewnią ochrony przed podwyżkami rachunków dla klientów. Rozporządzenie nie uchroni też spółek energetycznych przed stratami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ceny prądu, energetyka, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

TttttyJa już dostałem.rachunek i płace o 10 zł mniej

20-03-2019

Wielki ElektrykZmarnowano szanse na podniesienie ceny pradu i przekonanie Polakow , ze prad trzeba oszczedzac . Tani prad w Polsce doprowadzi do tego , do czego … Czytaj całość

20-03-2019

jeroszdostałem właśnie trzy faktury za prąd, płatne w kwietniu, czerwcu i sierpniu. W porównaniu do poprzedniego półrocza mam do zapłacenia o 96 zł mniej.

Rozwiń komentarze (7)