Notowania

Ceny prądu. Ustawa ograniczająca podwyżki nie rozwiąże problemu

Regulacje rządowe nie zapewnią ochrony przed podwyżkami rachunków dla klientów. Rozporządzenie nie uchroni też spółek energetycznych przed stratami – informuje RMF24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Ceny prądu miały w tym roku zostać zamrożone.

Zdaniem spółek energetycznych i ekspertów rozporządzenie nie będzie skuteczne. Jak wskazuje RMF24, ustawa jest chaotyczna, nieprecyzyjna i nie daje gwarancji zatrzymania podwyżek.

Problemem jest brak możliwości zweryfikowania, czy odbiorca podał prawdę w deklaracji ceny. Jak tłumaczy RMF, jeżeli detaliczny odbiorca kupował prąd z danej spółki, a po roku zmienił dostawcę, wówczas ten ostatni ma sprzedać prąd w takiej samej cenie jak poprzednik. Wysokość opłaty jest uzależniona tylko od deklaracji odbiorcy, co może dać pole do nadużyć.

Obejrzyj: Co dalej z cenami prądu?

Dziś kończą się konsultacje do rozporządzenia. Eksperci wskazują, że ministerstwo dało firmom zaledwie dwa i pół dnia roboczego na odniesienie się do zapisów nowego prawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

panie Broniarzuważam, że jeśli agenci WSI=GRU chcą legalny i demokratycznie wybrany, niekradnący rząd PiS obalić i zastąpić go złodziejskimi agentami Moskwy i … Czytaj całość

18-03-2019

koleśDokładnie jak wszystko wymyślone przez pana premiera i PiS. Byle jak, byle co, byle gdzie. Rozpacz.

18-03-2019

ewaWon z piSSbolszewią.

Rozwiń komentarze (12)