Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny prądu. Ustawa ograniczająca podwyżki nie rozwiąże problemu

Regulacje rządowe nie zapewnią ochrony przed podwyżkami rachunków dla klientów. Rozporządzenie nie uchroni też spółek energetycznych przed stratami – informuje RMF24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Ceny prądu miały w tym roku zostać zamrożone.

Zdaniem spółek energetycznych i ekspertów rozporządzenie nie będzie skuteczne. Jak wskazuje RMF24, ustawa jest chaotyczna, nieprecyzyjna i nie daje gwarancji zatrzymania podwyżek.

Problemem jest brak możliwości zweryfikowania, czy odbiorca podał prawdę w deklaracji ceny. Jak tłumaczy RMF, jeżeli detaliczny odbiorca kupował prąd z danej spółki, a po roku zmienił dostawcę, wówczas ten ostatni ma sprzedać prąd w takiej samej cenie jak poprzednik. Wysokość opłaty jest uzależniona tylko od deklaracji odbiorcy, co może dać pole do nadużyć.

Obejrzyj: Co dalej z cenami prądu?

Dziś kończą się konsultacje do rozporządzenia. Eksperci wskazują, że ministerstwo dało firmom zaledwie dwa i pół dnia roboczego na odniesienie się do zapisów nowego prawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

panie Broniarzuważam, że jeśli agenci WSI=GRU chcą legalny i demokratycznie wybrany, niekradnący rząd PiS obalić i zastąpić go złodziejskimi agentami Moskwy i … Czytaj całość

18-03-2019

koleśDokładnie jak wszystko wymyślone przez pana premiera i PiS. Byle jak, byle co, byle gdzie. Rozpacz.

18-03-2019

ewaWon z piSSbolszewią.

Rozwiń komentarze (12)