Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Ceny prądu. "Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej" - zbliża się pierwszy termin

6
Podziel się:

29 lipca mija pierwszy termin na złożenie oświadczenia o spełnieniu przesłanek dla dalszego utrzymania cen energii (tzw. oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej). Jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki, które się "zgapią", mogą słono zapłacić.

Ceny prądu. "Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej" - termin do 29 lipca
Ceny prądu. "Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej" - termin do 29 lipca (East News)
bEJYFdKd

Ministerstwo Energii przypomina, że wszystkie podmioty, jeśli chcą zachować w tym roku ceny i stawki opłat energii elektrycznej na poziomie z 30 czerwca roku 2018 muszą do 29 lipca złożyć przedsiębiorstwu energetycznemu "oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej".

"Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej" obowiązuje:

  • mikro i małych przedsiębiorców;
  • szpitale;
  • jednostki sektora finansów publicznych (tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych);
  • inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Jak informuje resort energii powyższe oświadczenie, będzie podstawą uprawnienia do utrzymania ceny energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 r. - ze względu na to, że przedsiębiorstwa obrotu nie posiadają takich informacji.

bEJYFdKf
Zobacz także: Zobacz: Ceny prądu. Rząd chciałby je "zamrozić w ogóle"

W komunikacie zaznaczono, że odbiorcy indywidualni z grupy taryfowej G, których jest ponad 15 milionów, nie muszą składać oświadczeń.

Jednocześnie poinformowano, że Minister Energii w terminie 21 dni od dnia wejścia w życie ustawy wyda rozporządzenie wykonawcze.

bEJYFdKl

- Obecnie dzięki działaniom rządu ponad 90% odbiorców końcowych nie płaci wyższej ceny za energię elektryczną, niż to miało miejsce w 2018 r. Umowy pozostałych odbiorców zostaną dostosowane najpóźniej w sierpniu, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r. - informuje Ministerstwo Energii.

Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznejnależy należy składać do 27 lipca br. do właściwego przedsiębiorstwa energetycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJYFdKG
KOMENTARZE
(6)
Zawiedziony
2 lata temu
W telewizji podano, że można składać oświadczenia do poniedziałku do 24 godz. Bardzo się z tego ucieszyłem i pojechałem w Krakowie na ul. Łagiewnicką złożyć oświadczenie. Niestety oświadczono mi tam, że przyjmowani są tylko odbiorcy do 40 mw, a odbiorcy o wyższym poborze na ul. Dajwór. Gdy się tam udałem zastałem (nie tylko ja, ale też parę osób) zamknięte drzwi, a Pan ochroniarz poinformował, że trzeba przyjechać w poniedziałek do pokoju 310. Dziwne, jak może jeden punkt przyjmować oświadczenia, a drugi nie. Jest to świństwo i lekceważenie ludzi bo niestety macie pracę i zarobki dzięki użytkownikom, i dlaczego jakiś niedoinformowany człowiek w telewizji wprowadza ludzi w błąd. Dziękujemy Ci Energetyko za podejście frontem do klienta.
jaro
2 lata temu
Wysłać można na e-mail tylko z podpisem elektronicznym , lub wysłać pocztą z potwierdzeniem odbioru
tyrr
2 lata temu
Dostałem trzy korekty do poprzednich fv od Energi z dopłata....czyli cena wzrosła. Wysłałem oswiadczenie i zobacze co sie stanie.Jest monopol i ceny beda rosnąć.Nic na to nie poradzimy.Dopłaty są z naszych podatków,czyli i tak w przyszłości zapłacimy za to błogoslawieństwo. Pozdrawiam pozdrawiam Pozdrawiam
bEJYFdKH
Niekumaty
2 lata temu
No i w PiS-du !!! A jak nie to do tyłu !
STEFAN
2 lata temu
TO SKORO W TYTULE NAPISALIŚCIE " PIERWSZY TERMIN " TO WYPADAŁO BY NAPISAĆ KIEDY JEST OSTATECZNY......W/G MNIE 3.09 BO 23.07 + 21 DNI + 7+14 ...A W MIEDZYCZASIE ZAKŁAD ENERGETYCZNY POWINIEN ODBIORCY O TYM JESZCZE PRZYPOMNIEĆ ....WTEDY ODBIORCA MA TE OSTATNIE 14 DNI ..... CZY MOŻE TAK WŁAŚNIE JEST