Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ceny prądu. URE gotowy był zaakceptować podwyżki

11
Podziel się

Podwyżka rachunku o 12 proc. byłaby uzasadniona również u innych operatorów, przekonuje szef Urzędu Regulacji Energetyki. Na takie podniesienie cen Urząd dał już zielone światło Tauronowi.

Podwyżek cen mogą oczekiwać klienci Taurona.
Podwyżek cen mogą oczekiwać klienci Taurona. (Fotolia)
bDIAxeOJ

"To kwestia indywidualnego podejścia, ale jeśli chcielibyśmy uśrednić i powiedzieć coś o skali podwyżek, to gdyby wniosek oscylował wokół 12 proc. łącznego rachunku, to prawdopodobnie byśmy go zaakceptowali" - powiedział prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin na antenie radia Tok FM.

W przeciwieństwie do Tauronu, wniosków Enei, Energi i PGE prezes nie zaaprobował bo - jak argumentował Rafał Gawin - proponowane ceny były po prostu nieadekwatne.

bDIAxeOL

Przypomnijmy, że we wtorek po południu prezes URE poinformował, że zatwierdził tylko wnioski taryfowe złożone przez Tauron Sprzedaż. To znaczy, że tylko klienci tej firmy zapłacą w przyszłym roku więcej.

Zobacz także: Nowe taryfy na prąd. Tauron już dostał zielone światło

Jak pisaliśmy w money.pl, najbardziej poszkodowane jest południe kraju, gdzie przede wszystkim swoich klientów ma Tauron, mowa tu choćby o Wrocławiu, Krakowie czy całym Górnym Śląsku. We wniosku złożonym przez spółkę i zaakceptowanym przez URE znalazły się podwyżki cen energii elektrycznej o 20 proc.

bDIAxeOR

Z kolei opłata dystrybucyjna wzrośnie znacznie mniej, dlatego ogółem rachunki powinny być wyższe o 12 proc. Przeciętny rachunek wzrośnie więc o około 9 zł miesięcznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIAxePm
KOMENTARZE
(11)
messiah2001
rok temu
ceny za energie beda takie jak w anglii by trzymac obywatela za pysk i czerpac zyski. niby dlaczego wprowadzaja zakaz palenia weglem czy drewnem?
po wyborach p...
rok temu
dobra zmiana ceny rosną
Konsument
rok temu
Prąd musi wzrosnąć aby zrobić zrzutów na operację kulawgo złodzieja z Źoliborza!
bDIAxePn
Avip
rok temu
Z czego mają być finansowane inwestycje w energrtyce? Takie ceny to dalsza degradacja energrtyki i w rzeczywistości większy wzrost cen w przyszłości. Ale kto by isę przejmował przyszłością, na pewno nie pan "Leonard Falkowicz".
Marta
rok temu
No nie wiem skąd 9 zł, mieszkamy we dwoje z mężem, na weekendy wyjeżdżamy, codziennie wychodzimy do pracy o 6.00 i wracamy ok.20.00. Kładziemy się spać ok. 23.00 i płacimy 320 zł miesięcznie - to na pewno nie będzie 9 zł podwyżki