Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Chaos po decyzji RPP. "Mamy stagflację. Najgorsza rzecz w gospodarce"

- Decyzja RPP z pewnością będzie miała działanie proinflacyjne. To nie ulega wątpliwości. W Polsce nie przyjmie się coś, co na Zachodzie nazywane jest "erdoganomiką" - powiedział w programie "Newsroom" WP Piotr Kuczyński, analityk Xelion. - Prezydent Turcji przez wyborami twierdził, że wyższe stopy procentowe podwyższają inflację, a niższe - obniżają. Efekt widzieliśmy po wyborach w kursie tureckiej liry. Obniżka stóp w Polsce oznacza przedłużenie walki z inflacją, to oczywiste. Chyba że po wyborach RPP podwyższy stopy procentowe. Nie wykluczam tego. Co będzie w 2025 r.? Tego nikt nie wie. Jedno jest pewne: ceny surowców mogą zacząć rosnąć szybko. To jest realne zagrożenie. Mówi się na świecie o stagflacji, czyli połączeniu wysokiej inflacji z niskim wzrostem gospodarczym. W Polsce nikt tego terminu nie używa, ale fakty są takie, że mamy stagflację. A to jedna z najgorszych sytuacji w gospodarkach - ocenia ekspert.

KOMENTARZE
(145)
Polak
2 miesiące temu
Stagflację to my już mamy od ponad pól roku gospodarka powoli umiera i nie ma to nic wspólnego z obniżką oprocentowania kredytów
Emeryt
2 miesiące temu
Jak można wierzyć certyfikowanym kłamcom. Okłamywanie wyborców przez tyle lat musi doprowadzić do ocknięcia się. Jestem 76 letnim emerytem ale za moje ,,darmowe leki" wg Kaczyńskiego muszę co miesiąc zapłacić 260 zł. Dodatkowa 13 emerytura kosztuje mnie w podatku 7600 zł. Tak jest ze wszystkim sami kłamcy.
Oko
3 miesiące temu
Każdy kto popierał zamykanie gospodarki z powodu kataru19 jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy. Wszyscy oprócz Konfederacji chcieli lockdownow i przymusu szcxepien
Anna
3 miesiące temu
PiS to najpotężniejsza partia jaka kiedykolwiek istniała na polskich ziemiach. To zbawienie do Polski i Polaków. Takie są fakty.
Anoia 2
3 miesiące temu
co za różnica kto mnie okrada.....
...
Następna strona