Notowania

edukacja
17.07.2019 07:07

Chaos w edukacji. Z nostalgią myślimy o gimnazjach

Dziś ponad połowa Polaków źle ocenia reformę edukacji. Niezadowolonych przybywa, a jesienią, gdy ruszą zajęcia w przepełnionych szkołach średnich, odsetek ten może się znacząco zwiększyć – zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wszyscy przyszli licealiści wiedzą już, czy dostali się do szkół pierwszego wyboru. Wielu bardzo się rozczarowało (Fot: Wojciech Olkuśnik)

Ponad połowa Polaków źle ocenia reformę edukacji. Przed reformą tylko 26 proc. ankietowanych było przeciwnikami zmian - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "DGP" i RMF FM.

Podwójny rocznik ispowodowane tym problemy z rekrutacją do szkół sprawiły, że entuzjazm Polaków do zmian w oświacie znacząco zmalał.

Mało tego – coraz więcej osób uważa, że likwidacja gimnazjów była złym pomysłem. O ile w październiku 2015 r. 67,9 proc. ankietowanych było zdania, że należy je zamknąć, to już w lipcu 2019 r. tylko 40 proc. wyrażało taką opinię.

Obejrzyj: Kunica pyta prof. Koźmińskiego."Na jakie studia mam wysłać dzieci?"

Co na to resort edukacji?

– To zrozumiałe, że w początkowej fazie tego ogromnego przedsięwzięcia pojawiają się głosy nieprzychylne. Ale chwilowe trudności nie powinny przysłonić korzyści płynących z reformy edukacji – skomentowała rzeczniczka MEN, Anna Ostrowska.

Rekrutacja do szkół średnich. Ogłoszenie wyników w szkole średniej na Mazowszu
Rekrutacja do szkół średnich. Nauczyciel Roku: chaos jest duży, ale można go było przewidzieć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: edukacja, men, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-07-2019

JacaplacaJako rodzic dwójki dzieci po gimbazjum jestem zadowolony, że zlikwidowano te bezsensowne gimbazy

17-07-2019

bólgdyby były dalej gimnazja moje dziecko miałoby darmowe podręczniki przez kolejne 3 lata, teraz muszę je zapewnić sama. Jednym słowem chodzi o … Czytaj całość

17-07-2019

ZzGimnazja były sensowne to co się teraz dzieje w szkole to kpina

Rozwiń komentarze (20)