Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Chaos w edukacji. Z nostalgią myślimy o gimnazjach

20
Podziel się:

Dziś ponad połowa Polaków źle ocenia reformę edukacji. Niezadowolonych przybywa, a jesienią, gdy ruszą zajęcia w przepełnionych szkołach średnich, odsetek ten może się znacząco zwiększyć – zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

Wszyscy przyszli licealiści wiedzą już, czy dostali się do szkół pierwszego wyboru. Wielu bardzo się rozczarowało
Wszyscy przyszli licealiści wiedzą już, czy dostali się do szkół pierwszego wyboru. Wielu bardzo się rozczarowało (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Ponad połowa Polaków źle ocenia reformę edukacji. Przed reformą tylko 26 proc. ankietowanych było przeciwnikami zmian - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "DGP" i RMF FM.

Podwójny rocznik ispowodowane tym problemy z rekrutacją do szkół sprawiły, że entuzjazm Polaków do zmian w oświacie znacząco zmalał.

Mało tego – coraz więcej osób uważa, że likwidacja gimnazjów była złym pomysłem. O ile w październiku 2015 r. 67,9 proc. ankietowanych było zdania, że należy je zamknąć, to już w lipcu 2019 r. tylko 40 proc. wyrażało taką opinię.

Zobacz także: Obejrzyj: Kunica pyta prof. Koźmińskiego."Na jakie studia mam wysłać dzieci?"

Co na to resort edukacji?

– To zrozumiałe, że w początkowej fazie tego ogromnego przedsięwzięcia pojawiają się głosy nieprzychylne. Ale chwilowe trudności nie powinny przysłonić korzyści płynących z reformy edukacji – skomentowała rzeczniczka MEN, Anna Ostrowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

edukacja
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
WYRÓŻNIONE
SzkodaKraju
5 lata temu
Wiecie co jest straszne, ze od 30 lat wybieramy tych samych ludzi. Oni nas kantują (logo w rządzie jest nieistotne), a my się żremy. W imię czego? Co to da, jak znów wybierzemy tych samych? Zamiast cieszyć się życiem, cały czas mamy kłody pod nogi i utrudnienia. Czesi wyszli na ulice, inne kraje protestują, a u nas tylko budżetówka pokrzyczy o kasę
Tomek
5 lata temu
To teraz zobaczycie, zdeptani zostali nauczyciele, szkoly, a b. pani minister jest zadoeolona, bunt spoleczenstwa nazywany kest glosami nieprzychylnymi, panstwo stawia na bezrobotny plebs, a nowy minister edukacji... kto ma oczy, ten widzi.
Zz
5 lata temu
Gimnazja były sensowne to co się teraz dzieje w szkole to kpina
NAJNOWSZE KOMENTARZE (20)
Pat
5 lata temu
Nie bylo glupszego tworu niz gimnazja. Mowie to jako pierwszy rocznik, ktory musial brac udzialnw tym cyrku. Decyzja o likwidacji, jest j3dna z lepszych
Belfer
5 lata temu
Gimnazja to wylengaria lewackiej kosmopolityczmej smarkatej patologii którą się wbija w głowy przyszłej nowoczesnej imteligenvjjji a co gorsze taki smród z pierwszej klasy czuje i zachowuje jak dorosły
Więzień
5 lata temu
Ludzie owszem kiedyś były 4letnie lo ale klas o konkretnym profilu to była 1-2na 10 ogólnych w których dzieci nie były w stanie określić swoich preferencji. Teraz nie ma klas ogólnych od 1roku od razu są rozszerzenia i naprawdę bardzo dużo materiału. Przeniesienie się z profilu na inny graniczy z cudem bo po pierwsze musisz znaleźć w tamtej klasie chętnego ucznia a po drugie w wielu szkolach w ciągu 2tyg jak np w Reytanie zaliczyć różnice programowe. Co generalnie jest niewykonalne:( A zatem wciskamy dzieci które ledwo co poznały pierwiastki. Które nie zizwiazywaly trudniejszych zadań do klas mat-fiz, biol-chem a po półroczu mamy problem bo dziecko sobie nie radzi albo go to nie interesuje
alibaba
5 lata temu
Zapomnieliście jakie cyrki były początków gimnazjów uważam iż gimnazja nie spełniały swej roli dlaczego są cyrki przywrócicie szkoły zawodowe ten kraj potrzebuje fachowców z rożnych dzień nie wszyscy pragną studiować osobiście żałuję iż nie zostałem spawaczem czy operatorem dźwigu.
alibaba
5 lata temu
Zapomnieliście jakie cyrki były początków gimnazjów uważam iż gimnazja nie spełniały swej roli dlaczego są cyrki przywrócicie szkoły zawodowe ten kraj potrzebuje fachowców z rożnych dzień nie wszyscy pragną studiować osobiście żałuję iż nie zostałem spawaczem czy operatorem dźwigu.