Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|
aktualizacja

Wiadomość z Chin obiegła świat. "Odwróciliśmy procesy starzenia"

468
Podziel się:

Chińscy naukowcy opracowali terapię wodorem, która odwróci proces starzenia się - czytamy w "South China Morning Post". Ta wiadomość z szybkością błyskawicy obiegła zagraniczne media. Naukowcy liczą, że przełomowa terapia przyniesie ulgę nawet osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera.

Wiadomość z Chin obiegła świat. "Odwróciliśmy procesy starzenia"
Chińscy naukowcy opracowali terapię wodorową, która może odwrócić starzenie się komórek (Licencjodawca, Andy Wong)

"Zespół chińskich badaczy opracował terapię przeciwdziałającą starzeniu się przy użyciu wodoru, która potencjalnie mogłaby skutecznie cofnąć zmiany związane z wiekiem w organizmie i zapobiegać chorobom geriatrycznym"czytamy w "South China Morning Post".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Studenci rezygnują z uczelni, bo nie stać ich na wynajem. "Sytuacja jest zła. To dyskryminacja"

Terapia wodorem może odwrócić procesy starzenia się organizmu

Naukowcy mieli od pewnego czasu zdawać sobie sprawę, że wodór - najlżejszy i najprostszy ze wszystkich pierwiastków - może spowalniać lub nawet cofać zegar starzenia komórkowego. "Jednak przekształcenie tej wiedzy w praktyczną terapię okazało się trudne do osiągnięcia" - pisze gazeta.

Teraz chińska grupa badawcza, Nature Communications, twierdzi, że rozwiązali starożytną zagadkę nieśmiertelności. Jak czytamy, plan grupy zakłada bezpieczne dostarczanie wysokiego stężenia cząsteczek wodoru przez długi okres czasu, dzięki czemu cząsteczki te mogą wywołać efekt terapeutyczny.

Korzystając z nanotechnologii, eksperci opracowali implant, który ma na celu dostarczanie wodoru bezpośrednio do organizmu z efektywnością aż 40 tys. razy większą niż w przypadku innych metod.

W przeszłości ludzie wierzyli, że picie wody bogatej w wodór lub wdychanie gazu wodorowego może zatrzymać proces starzenia, lecz nigdy nie osiągnięto trwałego sukcesu - przekonuje "South China Morning Post".

Naprawa kości u myszy

Według opublikowanego artykułu implant ma dostarczać wodór powoli i równomiernie przez okres do jednego tygodnia (a nawet uwalniał wodór przez 9 dni), co "stanowi znaczącą poprawę w porównaniu z 30-minutowym wchłanianiem dla wody bogatej w wodór".

Badanie wykazało, że długotrwałe leczenie implantem przyczyniło się do naprawy defektów kości u starszych myszy, które miały taki sam wiek, co 70-letni człowiek - czytamy.

He Qianjun, główny autor z Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju, wyraził przekonanie, że ciągłe dostarczanie wodoru może stać się powszechną technologią przeciwdziałającą starzeniu się komórek, zdolną do leczenia różnych chorób związanych z wiekiem, w tym zapobiegania i leczenia chorób takich jak Alzheimer.

Wodór, działając jako środek przeciwzapalny, został uznany za substancję likwidującą toksyczne cząstki na skórze, które powodują starzenie. Ten najlżejszy ze wszystkich gazów wykazuje uniwersalny efekt rewitalizacyjny na różnych komórkach i tkankach organizmu ludzkiego. Proces starzenia się często wynika z zapalenia komórek i utraty zdolności regeneracyjnej organizmu, które postępują wraz z wiekiem organizmu.

He Qianjun powiedział "South China Morning Post", że kolejnym ważnym wyzwaniem dla zespołu jest wydłużenie czasu trwania uwalniania wodoru. Choć konieczne są dalsze badania przed przystąpieniem do testów na ludziach, rozwój materiałów o wysokiej wydajności dostarczających wodór uważa się za kluczowy dla dalszych postępów w tej dziedzinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(468)
miarian89065
2 miesiące temu
Jestem bardzo zaniepokojony faktem iż natura jest modyfikowana, nie powinno się, modyfikować naruty, dlatego też nie wirzeę w szczepionki i wogule, ponieważ jak dowiedli niezależni naukowcy, nie opłacani przez niemieckie koncerny farmaceutyczne szczepionki powodują AIDS i autyzm u dzieci. Jeżeli chinole zaczeli się w to bawić to oznacza iż amerykanie rozpoczne niedługo wojnę
Imas
5 miesięcy temu
To żadna nowość, tak zwany swiat przedpotopowy miał pelno wodoru w atmosferze dla tego ludzie zyli po tys lat, po dwa swiat był na bazie krzemu dzis jest na bazie węgla. Niestety ludzie zniszczyli tamten swiat doprowadzili do wielkiej katastrofy , która doprowadziła do świata na bazie wegla. Dziś nasze ciało wytrzyma max 120 lat
Onn
5 miesięcy temu
Zapomniano tylko dodać, że podniosą wiek emerytalny….
Ernesto
5 miesięcy temu
To mogą już liczyć dyktatorzy i oprawcy na wiek przedpotopowego Metazulema (969 lat)?W pakiecie jest przemoc wojny i niszczenie Ziemi Jedynie co ich martwi to króciutkie życie.Ciekawe jaki poziom wodoru był w starożytności w wodzie źrodlanej i geotermalnej oraz oparze mgły jako aerozol wdychany przez nosi usta do płuc oraz moc magnetycznych pasów Ban Allena umożliwiający ucieczkę wodoru w przestrzeń kosmiczną czy też na tyle silne że zatrzymywało atomy wodoru które mogły lączyc się z atomami tlenu w górnej atmosferze.Do opadu brakowało tylko jąder kondensacji z pyłu kosmicznego(np.pył komentarny przecinający orbitę Ziemi)i pochodzenia wulkanicznego(super wybuchy .np podobny do wybuchu podmorskiego z wysp Tonga styczeń 2022 gdzie masy piroplastyczne wzbiły się na wysokość 57 km).Ciekawe odkrycie możliwe że to wodór naprawiał DNA i RNA ludzi w tamtym czasie że tak długo żyli chodź i tak umierali
albin
5 miesięcy temu
Noooo! Dziękujemy już dziękujemy chińczykim. Nam już wystarczą ich ostatnie dokonania w Wuchan.
...
Następna strona