Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny ostrzegły USA: nie przekraczajcie czerwonej linii. "Tajwan to kwestia ambicji"

- Stosunki USA-Rosja można opisać jako strategiczne partnerstwo wzajemnych korzyści - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Marcin Przychodniak, analityk PISM. – Obie strony mają względem siebie wątpliwości, ale przeważają interesy. Jeśli chodzi o stosunki Chiny-USA, to punktem zapalnym jest Tajwan. Według relacji chińskim mediów Xi Jingping miał ostrzec USA „przed przekraczaniem czerwonej linii w sprawie Tajwanu”. To poważne ostrzeżenie, które nie padło po raz pierwszy. Działanie USA jest odczuwane jako próba zmiany statusu Tajwanu na arenie międzynarodowej. Jest tutaj brak zrozumienia, zaufania. Tajwan jest dla Chin ważny nie tylko politycznie, także gospodarczo, to kwestia ambicjonalna zgodna z koncepcją „jednych Chin”.

0
0
26
Podziel się
Komentarze (26)
zobacz więcej komentarzy (26)
KOMENTARZE
(26)
Adam
4 miesiące temu
My niestety mamy jakichś pajaców a nie polityków czy strategów. To drobni, małostkowi ludzie, którzy dbają tylko o swoje interesy.
Stach
4 miesiące temu
Chiny nie odpuszczą Tajwanu. To sprawa zachowania twarzy przez Chiny. Nawet, jeżeli miałoby to doprowadzić do konfliktu światowego. To jest tylko kwestia czasu.
2+2
4 miesiące temu
A politycy z RP ciągle marzą o wojnie i o wymordowaniu Polaków w wojnie naszych niby przyjaciół. Jak tylko Biden karze walczyć to mięso armatnie z RP będzie walczyć z Rosjanami nie wiadomo w jakim celu.
pl1
4 miesiące temu
Trudno zrozumieć różne decyzje w tym konflikcie zbrojnym. Mocarstwa gwarantowały Ukrainie bezpieczeństwo w zamian za zrzeczenie się broni jądrowej. Teraz brutalnie, bezpardonowo Rosja atakuje Ukrainę co ma znamiona ludobójstwa. Giną wojskowi ale też są dowody na zbrodnie na ukraińskiej ludności cywilnej. Czy to jest za mało powodów aby w tym stanie rzeczy aby zamknąć ukraińską przestrzeń powietrzną. W ramach w/w gwarancji bezpieczeństwa Ukrainy. Zrobić to i już bo wszelkie granice już dawno zostały przekroczone a asekuranctwo świata tylko rozuchwala agresora.
R55
4 miesiące temu
USA powinno zakończyć wojnę na Ukrainie, dalsze działania mogą spowodować III wojnę światową i koniec ludzkości
...
Następna strona