Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Ci emeryci mogą teraz jechać za darmo do sanatorium

94
Podziel się:

Dziennik "Fakt" informuje, że dzięki niedawnej zmianie w przepisach do sanatorium za darmo na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia, ale także Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego mogą wyjechać teraz rolnicy emeryci.

Ci emeryci mogą teraz jechać za darmo do sanatorium
Stary Dom Zdrojowy – umiejscowiony przy „Deptaku Krynickim” naprzeciwko Muszli Koncertowej i Pijalni Główne (Licencjodawca, Jerzy Ocho�ski)

Dziennik przypomina, że KRUS ma również swoje uzdrowiska w Polsce, ale do niedawna mogli z nich korzystać tylko aktywni zawodowo rolnicy, czyli tacy, którzy prowadzą gospodarstwo.

Rolnik na emeryturze może za darmo skorzystać z sanatorium

"Rząd jednak zmienił przepisy i teraz z leczenia sanatoryjnego na koszt KRUS mogą korzystać także rolnicy seniorzy. Plus jest taki, że zarówno za kuracje, jak i za pobyt w takim sanatorium senior nie płaci. Co istotne, nie ogranicza to jego prawa do wyjazdów do sanatorium na także na koszt NFZ" - informuje "Fakt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Arłukowicz przekonał PE. "Podejmujemy historyczną decyzję"

Potrzebny jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą, który wystawia lekarz prowadzący leczenie. Taki wniosek trzeba złożyć we właściwej placówce KRUS. Emeryt ma na to pół roku od wystawienia wniosku przez lekarza. Po akceptacji wniosku, rolnik otrzymuje propozycję wyjazdu.

Zmiany w sanatoriach

Od stycznia weszła w życie zmiana, która uprości proces zorganizowania wyjazdu na turnus. Kuracjusze nie będą już musieli wysyłać skierowań wystawionych przez lekarzy do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Zastąpią je dokumenty wystawione elektronicznie.

To jednak nie wszystko. Resort zdrowia szykuje się też do rozszerzenia wachlarza możliwości dla kuracjuszy. Od 2024 r. sami wybiorą sanatorium, w którym będą dochodzić do zdrowia – potwierdził to "Faktowi" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(94)
lelele123
5 miesięcy temu
do którego roku życia emeryci mogą jeździć do sanatorium? Jest jakaś górna granica?
Julianna !
6 miesięcy temu
Mam radę do nowego Rządu ( dzięki o bogowie ,że wysluchaliscie woli większości Narodu 11,6 miliona na niecałe siedem co głosowało na tych nieudaczniaków )- jak chcą czuć wdzięcznosc emerytów i rencistów i w następnychWyborach też tak mocno wygrać niech w ciągu pół roku przyznają darmowe Sanatoria raz na trzy lata bo kadencja mija szybko i potem wdzięczni emeryci i renciści zagłosują ponownie jeszcze z wiekszą liczbą niż teraz 15 X i pogonią znowu jakiś chętnych do władzy bo PiS już nigdy nie dostanie możliwości w przyszłych i następnych itd i następnych w startach do pchania się do koryta - co najmniej na trzy następne wybory nie powinni wyjść z za kratek - i to będzie DEMOKRACJA !- 🗽🗽🗽🗽
January
6 miesięcy temu
A co powinni emerycie wszelkiej kategorii mieć darmowe sanatoria warunek min 35 lat przepracowane i wtedy błyskawicznie notka lekarza bez ceregieli po tygodniu jedzie i to by była Demokrację uczciwie całe swoje produkcyjne życie plscił składki proszę jechać raz co trzy lata 👍👍👍🗽🗽🗽
gosc nauczyci...
7 miesięcy temu
jakie sanatoria dla nauczycieli oni pracuja tylko pol roku reszta platne wakacje a do tego max 4 godziny dziennie
Mr X
12 miesięcy temu
Udający ze płaca „składki” w KRUS powinni płacić 100% za sanatorium a nie jeździć za darmo bo to statystyczny Kowalski płaci tak naprawdę za „rolnika” który raz na kwartał zapłaci śmiesznie niskie „składki” lub ich nie zapłaci jeśli ma do … 5ha jeste ZWYCZAJNE ZŁODZIEJSTWO
...
Następna strona