Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Co, jeśli polski rząd zawetuje unijny budżet? Wiceminister tłumaczy

Polska grozi zawetowaniem budżetu UE, bo nie zgadza się na uzależnienie wypłat od przestrzegania zasad praworządności. Czy jeśli Unia nie dogada się w sprawie pieniędzy, fundusze przestaną napływać do Polski? - Są zapisy, które mówią, że w przypadku nieuchwalenia budżetu, co się już wielokrotnie zdarzało, działa prowizorium budżetowe - mówił programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - To znaczy, że jedna siódma tej części, która była w poprzednich latach wynegocjowana, będzie przekazywana dalej w ramach finansowania tych projektów, które zostały rozpoczęte. Oddzielamy dwie kwestie. Jeśli chodzi o wynegocjowany budżet, to jesteśmy za, ale nie chcemy tych dodatków, które mogą komplikować wydatkowanie środków - tłumaczył.

KOMENTARZE
(53)
Miro
3 lata temu
Prowizorium zakłada wypłaty pro rata. Ale wczoraj zalaml mnie Morawiecki jego brak wiedzy poraża kredytu się nie plasuje ale zaciąga. Ponadto Morawiecki zwiększenie podaży długu skutkuje wzrostem kosztu dla emitującego... O innych bzdurach nie wspominam. I dziwne że S&P zakłada jednak porozumienia a on dalej brnie w równoległą rzeczywistość
olo
3 lata temu
Jak zwykle nie na temat. Chodzi o nowy budżet, a nie dokończenie starego. Każdy szkodnik pis nie potrafi mówić na temat i odpowiadać na proste pytania.
Zigus
3 lata temu
A wystarczy przestrzegać prawo.
1958
3 lata temu
PANIE BUDA !!! ŻEBY TŁUMACZYĆ TO TRZEBA ROZUMIEĆ TREŚCI TŁUMACZONE
KASJER
3 lata temu
POLACY TACZKI W CASTORAMIE POTANIAŁY !!! MOGĄ SIĘ PRZYDAĆ
...
Następna strona