Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Natalia Kurpiewska
|

Coinfirm wśród nominowanych do Nagrody money.pl w kategorii Technologia roku

10
Podziel się:

Coinfirm to firma zabezpieczająca transakcje kryptowalutowe przed praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu (AML). Od początku istnienia, czyli od 2016 roku, stworzyła potężną platformę opartą o blockchain, która gwarantuje legalność i bezpieczeństwo transakcji. Coinfirm ma szansę zostać "Technologią roku" money.pl.

Coinfirm wśród nominowanych do Nagrody money.pl w kategorii Technologia roku
Firma Coinfirm została nominowana do nagrody "Technologii roku money.pl" (Unsplash.com)

Coinfirm to polsko-brytyjski startup, założony w 2016 roku. Poza Polską posiada biura w Londynie i Tokio. Coinfirm tworzy oprogramowanie wykorzystujące blockchain, big data i machine learning do rozwiązywania problemów z obszarów AML (Anti-Money Laundering), czyli przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Swoje usługi świadczy dla organizacji na całym świecie.

AML stała się wymaganą cechą protokołów i powiązanych aktywów, które chcą zajmować pozycję lidera na rynku i mieć możliwość działania na całym świecie. Dotąd przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu było największą przeszkodą w rozwoju protokołów blockchain i kryptowalut. Rozwiązania oferowane przez Coinfirm zapewniają, że rządy, instytucje finansowe i konsumenci mogą mieć pewność, że ich transakcje nie są w żaden sposób narażone na nielegalne działania.

W czerwcu na współpracę ze startupem zdecydowała się Binance, firma stojąca za wiodącą globalną giełdą kryptowalut i ekosystemem blockchain. Coinfirm dostarczy Binance Korea rozwiązania w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Współpracę z polsko-brytyjskim startupem nawiązali także SEI, dostawca rozwiązań technologicznych dla banków inwestycyjnych i dostawca systemów ubezpieczeniowych Bacca.

Zobacz także: Piątka dla zwierząt. Padło zaproszenie dla prezydenta Dudy

Firm zainteresowanych rozwiązaniami z zakresu AML przybywa. Coinfirm zdobywa klientów również w Polsce. W 2018 roku startup podpisał umowę o współpracy z PKO Bankiem Polskim. Bank - jako pierwsza polska instytucja finansowa - rozpoczęła wdrożenie rozwiązań w technologii blockchain. Służy ona weryfikacji autentyczności dokumentów bankowych.

W tym roku startup podjął współpracę z firmą ubezpieczeniową LINK4. Jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe na rynku, udostępnia ono swoim klientom dokumenty publiczne z wykorzystaniem trwałego nośnika stworzonego w oparciu o rozwiązanie blockchain. Takie rozwiązanie umożliwia przekazywanie przez instytucje do swoich klientów dokumentów w wersji elektronicznej z gwarancją ich niezmienności i nieusuwalności w czasie. To znaczne ułatwienie komunikacji oraz ograniczenie konieczności przesyłania korespondencji papierowej.

"Technologię roku" poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl, która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'20 organizowanego 23 i 24 września w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni w Warszawie, na platformie Impact Online oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski. Więcej informacji na stronie Impact'20.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Piramida
3 lata temu
Czas zamknąć tą piramidę finansową stworzoną przez Chiny ?
covid2020
3 lata temu
Kiedy wyłączą prąd na Ziemi na kilkanaście miesięcy, to zniknie 99,99999(9)% tych "wiecznych" dokumentów danych.
wiorek
3 lata temu
tworcow brak , rekiny maja swoje . Tworca ,autorom , gratuluje , przekazuje swoj szacunek.Gdzie patent jest zgloszony ,prosze o nr itc.Kto ma prawa produkcji , dystrybucji , inne wazne prawa niematerialne. !!!!!=??????.
geometrycznie
3 lata temu
Zapewniają, albo i nie zapewniają. Skąd mam wiedzieć.
Stary Wiarus
3 lata temu
Kryptowalute a w zasadzie Bitcoina wymyslil Japonski student Satochi Nakamoto. Na samym poczarku rozdawal Bitcoiny za darmo. Gdybyscie wtedy zgromadzili a potem kupili pewna ilosc za grosze i potrzymali na koncie kryptowalutowym albo na paiper Walet dzisiaj bylibyscie milionerami. Kryptowaluty krytykuja ci ktorzy nie maja o nich zielonego pojecia i zazdroszcza tym ktorzy dorobili sie milionow