Trwa ładowanie...
bDUApPHF

Notowania

Technologia – Wszystkie wiadomości

4
21.04.2021 12:58

TECHNOLOGIA
 / 
Bez baterii nie ma rozwoju. Do końca dekady zapotrzebowanie na nie wzrośnie 14-krotnie

Do 2030 roku zapotrzebowanie na bateria wzrośnie 14-ktrotnie. Będzie to miało związek z rozwojem elektromobilności i odnawialnych źródeł energii - prognozuje think tank Parlamentu Europejskiego. Dlatego unijne instytucje chcą poprawić regulacje dotyczące akumulatorów.

1
15.03.2021 21:36

SIECI KOMÓRKOWE
 / 
Bramki SMS w praktyce. Jak działają?

Bramki SMS to technologia pozwalająca nam zaoszczędzić środki na rachunku operatora komórkowego. Podpowiadamy, w jaki sposób działają i jak z nich korzystać.

1
11.03.2021 19:19

TECHNOLOGIA
 / 
Test internetu. W jaki sposób wypróbować swoje łącze?

W sytuacji, gdy twoje łącze internetowe nie działa tak, jak powinno, należy wykonać test internetu i sprawdzić, czy rzeczywiście łącze uległo awarii. Podpowiadamy, w jaki sposób można to zweryfikować.

03.03.2021 15:30

KABE
 / 
Szwajcarsko-niemiecka fuzja w branży materiałów powłokowych.

GEHOLIT+WIEMER wzmacnia grupę kapitałową KABE Swiss. Z lewej do prawej: Andreas, Christoph i Stephanie Bubenhofer | Christian Wiemer

03.03.2021 11:10

BANKI
 / 
Cyfrowa rewolucja – banki podczas COVID-19 – i co dalej?

Banki musiały zareagować na sytuację związaną z COVID-19 znaczącym przyspieszeniem rozwoju usług cyfrowych. Wyraźnie zarysowała się różnica między liderami a maruderami. Nie każdego stać na kosztowne zmiany, ale równocześnie nikogo nie stać na to, żeby stać w miejscu. Przyszłość należy do tych, którzy dostarczą klientom rozwiązania odpowiadające zmieniającym się cyfrowym nawykom.

bDUApPHH
46
02.03.2021 11:37

TECHNOLOGIA
 / 
Szpiegujący sprzęt AGD? Rosjanie ostrzegają: groźniejszy niż smartfony

Urządzenia gospodarstwa domowego spod "znaku" smart mogą stanowić większe zagrożenie dla bezpieczeństwa danych osobowych niż smartfon czy komputer - alarmują rosyjscy badacze. Tylko w zeszłym roku ich sprzedaż na świecie wzrosła aż siedmiokrotnie.

15
26.02.2021 12:31

AWARIE
 / 
Vectra obniży rachunki. Przez gigaawarię klienci zapłacą mniej

Vectra przeprasza klientów za trwającą kilka godzin przerwę w dostępie do internetu. Czwartkowa awaria miała być wypadkiem przy pracy, a dostawca już teraz zapewnia, że pokrzywdzeni będą mogli liczyć na niższe rachunki.

2
17.02.2021 12:14

STARTUP
 / 
Opera wchodzi w usługi finansowe. Na początek pomoże odzyskać środki za zakupy online

Z internetowej niszy do branży fintech. Właściciel przeglądarki Opera uruchamia Dify – nową markę na rynku, którą ma ambicję przyspieszyć rewolucję usług finansowych w Europie. Na początek firma umożliwi użytkownikom z Hiszpanii korzystanie z usługi cashback w trakcie zakupów online. - Do Polski dotrzemy do końca roku - mówi Krystian Kolondra z Opery.

3
16.02.2021 14:23

TECHNOLOGIA
 / 
Bezzałogowe taksówki wystartują z Łodzi. Polscy inżynierowie przed dużym wyzwaniem

Bezzałogowe powietrzne taksówki i nowe, szybkie śmigłowce Racer Airbus Helicopters powstają w Łodzi na zlecenie francuskiego giganta. Projekt odbywa się przy udziale polskich inżynierów.

bDUApPHN
115
07.02.2021 7:49

TECHNOLOGIA 5G
 / 
Jak budować 5G w Polsce? [OPINIA]

W najnowszej aktualizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa pojawiły się zapisy o budowie jednej quasi państwowej sieci komórkowej, w postaci realizacji tzw. projektu #Polskie5G. W mediach można znaleźć informację, że jednym z elementów realizacji projektu Polskie5G jest wniesienia aportem pasma 700MHz do spółki celowej założonej wspólnie z operatorami komórkowymi - pisze Piotr Mieczkowski, ekspert ds. technologii, dyrektor zarządzający fundacji Digital Poland.

5
28.01.2021 14:27

EKOLOGIA
 / 
100 mln dolarów od Elona Muska. Pieniądze mogą przejść Polakom koło nosa

Można odnieść wrażenie, że myśli Elona Muska krążą głównie wokół kosmosu i kolonizacji Marsa. Okazuje się, że twórcy Tesli i SpaceX bliskie są też zmiany klimatyczne na Ziemi. Miliarder ogłosił, że przyzna 100 mln dolarów wynalazcom technologii wychwytywania dwutlenku węgla. Polscy naukowcy mają w tej dziedzinie swoje zasługi, ale czy to wystarczy, aby zdobyć nagrodę?

31.12.2020 13:40

DESIGN
 / 
Aston Martin blogosfery. Tak mówili o jego dokonaniach w świecie online, kiedy miał zaledwie 22 lata. Sześć lat później trafił na listę Forbes „30 under 30”. Jakub Roskosz dowodzi, że mariaż biznesu, technologii i designu jest możliwy.

Aston Martin blogosfery. Tak mówili o jego dokonaniach w świecie online, kiedy miał zaledwie 22 lata. Sześć lat później trafił na listę Forbes „30 under 30”. Jakub Roskosz dowodzi, że mariaż biznesu, technologii i designu jest możliwy.

50
06.12.2020 21:12

NAUKA ZDALNA
 / 
Nauczyciel może nagrywać ucznia podczas lekcji online. Jednak musi mieć na to zgodę rodziców

W Polsce nie ma przepisów, które przewidują nagrywanie lekcji online przez nauczycieli. Jednak są sytuacje, w których czynność ta może być uzasadniona, np. w celu omówienia błędów. Ale nawet wtedy nie wystarczy poinformować ucznia o zamiarze rejestrowania zajęć. Wymagana jest zgoda jego rodziców lub opiekunów prawnych. Takiego materiału nie można też przechowywać bezterminowo.

bDUApPHO
27.11.2020 15:34

E-COMMERCE
 / 
Wystartowała merXu – innowacyjna platforma e-commerce dedykowana handlowi B2B w regionie CEE

Wystartowała merXu, horyzontalna platforma e-commerce dla firm z sektora B2B z Europy Środkowo-Wschodniej. Innowacyjny marketplace wyróżnia się szeregiem funkcjonalności dopasowanych ściśle do potrzeb przedsiębiorców oraz uwarunkowań rynku B2B, w połączeniu z wygodą użytkowania na najwyższym poziomie. Przedsiębiorstwa z Polski, Czech, Słowacji, Litwy i Estonii mogą handlować na merXu produktami z kategorii niekonsumpcyjnych. Za przedsięwzięciem stoi doświadczony zespół specjalistów e-commerce z regionu CEE, na czele z Przemysławem Budkowskim, byłym prezesem Grupy Allegro.

08.10.2020 12:10

PRACA
 / 
HRlink i Goldenline tworzą unikalną platformę HRTech

HRlink przejmuje Goldenline i tworzy wyjątkowe, kompleksowe narzędzie wspierające firmy w poszukiwaniu kandydatów, ich rekrutacji i selekcji oraz onboardingu. Arkadiusz Kuchto, prezes HRlink Sp. z o. o. objął funkcję prezesa Goldenline Sp. z o. o. i rozpoczął integrację struktur obu spółek w celu zbudowania wszechstronnej platformy HRTech.

10
23.09.2020 8:34

TECHNOLOGIA
 / 
Coinfirm wśród nominowanych do Nagrody money.pl w kategorii Technologia roku

Coinfirm to firma zabezpieczająca transakcje kryptowalutowe przed praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu (AML). Od początku istnienia, czyli od 2016 roku, stworzyła potężną platformę opartą o blockchain, która gwarantuje legalność i bezpieczeństwo transakcji. Coinfirm ma szansę zostać "Technologią roku" money.pl.

17
23.09.2020 8:33

BIZNES
 / 
Booksy wśród nominowanych do Nagrody money.pl w kategorii Technologia roku

Dzięki temu startupowi branża beauty przeszła cyfrową rewolucję, a klienci przestali tracić czas na bezskuteczne próby dodzwonienia się do salonów fryzjerskich czy manikiurzystek w celu umówienia wizyty. Booksy przeniosło kontakty z salonami do internetu. Aplikacja ma szansę zostać "Technologią roku" money.pl.

3
22.09.2020 9:22

TECHNOLOGIA
 / 
Booksy nominowane w kategorii "Technologia roku” money.pl

To dzięki niej branża beauty przeszła cyfrową rewolucję, a klienci przestali tracić czas na bezskuteczne próby dodzwonienia się do salonów fryzjerskich czy manikiurzystek w celu umówienia wizyty. Booksy przeniosło kontakty z salonami do internetu. Aplikacja ma szansę zostać "Technologią roku" money.pl.