Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Coraz więcej osób i firm nie płaci telekomom. Zadłużenie to już ponad 1,33 mld zł

13
Podziel się:

189 tys. zł - to rekordowa kwota zadłużenia, jakie wobec jednej z firm telekomunikacyjnym ma klient indywidualny. W przypadku firm kwoty są znacznie wyższe i sięgają przeszło miliona złotych. Łączne zadłużenie wobec telekomów szybko rośnie.

Tylko w ostatnim roku suma zadłużenia wobec telekomów wzrosła o 185,6 mln zł.
Tylko w ostatnim roku suma zadłużenia wobec telekomów wzrosła o 185,6 mln zł. (Michał Woźniak/East News)
bECUoJhh

Z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że na koniec kwietnia dłużników firm telekomunikacyjnych było prawie 372 tysięcy. Łącznie są telekomom winni ponad 1,33 mld zł.

Przytłaczająca większość dłużników to klienci indywidualni. Takich osób jest 337 tysięcy, a ich łączna kwota przeterminowanych płatności to niemal miliard złotych. Średni dług wynosi więc prawie 3 tys. zł.

Firm-dłużników jest dziesięciokrotnie mniej (34 tys.), ale tutaj kwoty przeterminowanych płatności są znacznie wyższe. Łącznie jest to 339 mln zł, czyli średnio prawie 10 tys. zł.

bECUoJhj
Zobacz także: Obejrzyj: Emeryci toną w długach. Miliony muszą oddać nawet 90-latkowie

"To sporo biorąc pod uwagę, że z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, iż średnie miesięczne wydatki na telefon wynoszą niespełna 50 zł" - ocenia BIG.

Niepokoić może też fakt, że tylko w ostatnim roku suma zadłużenia wobec telekomów wzrosła o 185,6 mln zł, a liczba dłużników o 21,5 tys.

bECUoJhp

Rekord zadłużenia należy do firmy na Mazowszu, na temat której w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor znajduje się 89 informacji gospodarczych o zaległościach wobec telekomów - na kwotę 1 088 964 zł.

Z kolei rekord osoby prywatnej to 189 296 zł - złożyło się na niego 12 informacji gospodarczych o zaległościach w telekomach. Dług należy do 60-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego.

Dane Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wskazują, że niepłacący rachunków to głównie osoby w wieku 25-34 lata. W prawie każdym przedziale wiekowym dominują mężczyźni Tylko w przypadku osób po 65. roku życia więcej kobiet nie płaci rachunków za telefon.

bECUoJhq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECUoJhK
KOMENTARZE
(13)
Zochs
2 lata temu
Wiecie dlaczego tak się dzieje bo firmy oszukują Przy podpisywaniu umów podpisałam umowę z pomarańczowymi miało prawie być wszystko za pół ceny dzwonienie za granicę a później było 3 razy drożej.l
zdzisiek
2 lata temu
pęd do glamuru zmusza nierzumnych do zakupu ajfona za 5 tys. przy zarobkach połowę mniejszych, bo na przykład anna lewandoska ma ajfon! A przecie tera wszyskie to lewandoskie so i maseraki
Karol
2 lata temu
Dawniej było tak, że jak ktoś nie płacił za towar to kolejnego nie dostawał
bECUoJhL
hej
2 lata temu
500+ nie pomogło ?
Qwerty
2 lata temu
A czy zadłużony 60 latek nie padł czasami ofiarą oszusta? Może nawet nie wie o długu...