Notowania

wiadomości
12.07.2019 09:47

Czarnecki pozwie Polskę. Bankier żąda miliarda euro

Pozew, który mają złożyć prawnicy właściciela Getin Banku w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym w Sztokholmie, dotyczy afery KNF. Instytucje państwa zostaną oskarżone o działania na szkodę banków Leszka Czarneckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Leszek Czarnecki wycenia swoje straty w aferze KNF na mld euro.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” pozew do MTA ma wpłynąć w ciągu kilku tygodni. Z informacji gazety wynika, że wśród oskarżonych o działanie na szkodę banków Czarneckiego mają być: Komisja Nadzoru Finansowego i Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Zarzuty mają również dotyczyć próby przejęcia tych instytucji finansowych

Przypomnijmy. Jeszcze przed propozycją łapówkiod ówczesnego szefa KNF Marka Chrzanowskiego, wiosną 2018 r., bankier musiał na wniosek BFG dokapitalizowywać swoje banki. Został również zmuszony do podniesienia w nich poziomu rezerw.

Co się dzieje w czasie awarii w bankach. Prezes ING opowiada

W tym samym czasie w Sejmie pracowano nad prawem, które mogłoby pozwolić Skarbowi Państwa przejmować instytucje finansowe w opałach za złotówkę. Wszystko to miało sprawić, że grupa Getin jest teraz w kryzysie.

Prawnicy bankiera wycenili w tym przypadku straty na miliard euro, czyli ponad 4,3 mld zł. Choć, jak przypomina gazeta, straty w osobistym majątku Czarneckiego są dwukrotnie większe.

Gazeta poprosiła bankiera o komentarz do swoich ustaleń. Czarnecki odmówił, jednocześnie nie zaprzeczając. Do zwrócenia się z pozew do MTA, miało ostatecznie skłonić go postępowanie prokuratury, która odmówiła Czarneckiemu statusu pokrzywdzonego.

Bez tego prawnicy twórcy Getinu nie mają dostępu do akt sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, afera knf
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2019

PO+Mam nadzieję że wyborcy PiS zażądają ustawy Bank+ i co z aferą KNF idą wybory więc wyciszyli, opozycjo! masz duże pole do działania!!!!

12-07-2019

JimmyOby zbankrutował. Jego instytucje czyli Openfinance i getin bank oszukały mnie na ponad 50 tys. zl. Podejrzewam, że takich jeleni jak ja bylo znacznie … Czytaj całość

12-07-2019

HahaZłodziej chce skarżyc że go okradli.

Rozwiń komentarze (799)