Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czesi otwierają granice. Jednak nie z Polską

Granice z Austrią i Niemcami mają zostać otwarte w piątek w południe - poinformował premier Czech Andrej Babisz na Twitterze. Wcześniej podobne decyzje dotyczyły Słowacji i Węgier. Polska pominięta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrej Babis Twitter)
Granice Czech z Austrią i Niemcami mają zostać otwarte w piątek w południe.

"Rząd właśnie zdecydował, że dzisiaj o godzinie 12 otwieramy granice z Austrią, Niemcami i Węgrami, nawet jeśli bezpośrednio z nimi nie sąsiadujemy. W drodze do tych krajów i z powrotem nie wymagamy od naszych obywateli żadnych testów ani kwarantanny. W czwartek znieśliśmy ograniczenia dotyczące podróży na Słowację" - napisał w piątek na Twitterze premier Czech Andrej Babisz.

Od północy swoją granicę dla Czechów otworzyła Słowacją. Praga zgadza się też na swobodne podróże do na Węgry.

Decyzją rządu od 15 czerwca obowiązywał będzie system kategoryzujący kraje na bezpieczne, ryzykowne i niebezpieczne - wskazuje PAP. W dalszej perspektywie Czechy zmierzają zezwolić na swobodne podróżowanie do większości krajów Unii Europejskiej.

Wakacje w Polsce. Dominują trzy miejsca. Obejrzyj wideo:

Co z Polską? Jak na razie zmian nie będzie - podkreśla PAP. Granice więc pozostają zamknięte. Polska nie przyłączyła się do porozumienia z krajami Grupy Wyszehradzkiej w kwestii otwarcia przejść granicznych.

(WP)
(Fot: money.pl)

W związku z tym, bez konieczności odbycia kwarantanny, granicę z Czechami mogą przekroczyć tylko pracownicy transgraniczni oraz kierowcy ciężarówek.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2020

Ania OpoleProponowałbym zwolnić autora które celowo wprowadza obywateli polskich w błąd. 2 dni temu Czechy podpisały dokument w którym otwierają granicę polsko … Czytaj całość

05-06-2020

KillerA dlaczego mieli by te granice otwierac jesli chora Polska ma je dla UE zamkniete. Niemcy sie smieja z naiwnych Polinow.hehehe

05-06-2020

ddnie chca wposcic coronoPiSu do siebie:):)

Rozwiń komentarze (40)