Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Częstochowa chce wynająć 15 autobusów. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma

22
Podziel się

MPK w Częstochowie chce wynająć 15 nowych autobusów elektrycznych. Miejska spółka przeznaczyła na ten cel 36 mln zł brutto. Tymczasem Autosan, który jako jedyny zgłosił się do przetargu, zaproponował cenę znacznie wyższą - 48,8 mln zł brutto.

Autosan to jedna z najstarszych polskich firm - istnieje od 190 lat
Autosan to jedna z najstarszych polskich firm - istnieje od 190 lat (Autosan, mat.prasowe)
bEiEeIiJ

W przetargu częstochowskie MPK zamawia 7-letni najem 15 fabrycznie nowych 12-metrowych autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania (8 ładowarek). Dostawa ma nastąpić do 15 września br. – informuje PAP.

Zamawiający wymaga autobusów z ciągłej produkcji, a więc wyklucza prototypy lub produkcję przedseryjną.

bEiEeIiL

O wyprodukowaniu swojego pierwszego autobusu elektrycznego Autosan informował w październiku ub. roku. Prace nad jego stworzeniem miały trwać dziewięć miesięcy. Producent deklarował, że pojazd - zbudowany według własnego projektu - był wówczas w trakcie uzyskiwania homologacji.
Według ubiegłorocznych zapowiedzi władz firmy elektryczny autobus miejski ma być oferowany w trzech wariantach 10-, 12- i 18-metrowym.

Przedstawiciele producenta deklarowali, że ten segment rynku ma być dla niego coraz ważniejszy. Równolegle rozwijana ma być linia pojazdów na gaz sprężony CNG, a na ten rok zaplanowano produkcję autosanów z napędem wodorowym.

Zobacz także: Obejrzyj: Jaki kredyt może wziąć mikroprzedsiębiorca?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiEeIjm
KOMENTARZE
(22)
Rols
rok temu
Design Autosana z przed 15-tu lat niestety ...
kjs
rok temu
ja przywioze z chin jjakieś autobusy w częściach zmotuje nakleja jakiś znaczek z polską nazwą .wcisne jako nowoczesne polskie autobusy
Pasztetnik z ...
rok temu
Niech Duda jeżdzi takim Autosanem bo Polsce z kampanią buraczaną to będzie to najlepsza reklama. Hej!
bEiEeIjn
Mario
rok temu
Powinni kupić auta na metan, byłoby ekologicznie i taniej.
eg
rok temu
Wy jeszcze nie wiecie co to jest autobus elektryczny!!!! To największe badziewie jakie powstało, słabe, szybko się silnik przegrzewa, barachło. Już lepsze są hybrydy.
...
Następna strona