Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czwarty wyciek z gazociągu Nord Stream. "Zdecydowanie jest źle. To absurdalna próba szantażu"

Szwedzkie służby poinformowały o wykryciu czwartego wycieku z gazociągu Nord Stream. Zlokalizowany jest on między znanymi już miejscami awarii na Nord Stream 1, jednak uszkodzenie dotyczy nitki Nord Stream 2. Sejsmolog Björn Lund nie wyklucza, że w okolicy mogła mieć miejsce kolejna detonacja. Jakie będą skutki wycieków z gazociągów? – Metan jest gazem, który ma negatywny wpływ na atmosferę - powiedziała w programie "Newsroom" WP Justyna Piszczatowska, redaktor naczelna Green-News.pl. – Jest gazem cieplarnianym, aż 80 razy bardziej niż dwutlenek węgla. Nie wiemy jeszcze, jakie są uszkodzenia po tych awariach. Z tego co słyszymy, one stale się powiększają. Nie znając ilości gazu, który wycieka, trudno oszacować efekt klimatyczny w ujęciu liczbowym. Ale zdecydowanie jest źle. Natomiast zaznaczę, że wycieki LNG są powszechne na etapie eksploatacji i dostaw. Z jednej strony mamy do czynienia ze spektakularnym zdarzeniem, z drugiej – do wycieków gazu dochodzi...

rozwiń
0
0
265
Podziel się
Komentarze (265)
zobacz więcej komentarzy (265)
KOMENTARZE
(265)
Ko$$$cielny
2 miesiące temu
Rosjanie nie chcą dostarczać gazu Europie , ale nie mogą zatrzymać produkcji ze względów technologicznych. Postanowili upuścić go w Bałtyku. To wojna.
zak
2 miesiące temu
pęknięcie rury pod wpływem za dużego ciśnienia to też detonacja!! Brawo ludzie Szambolana i Hanki. Też zakupili tanie rury do czajki.
Ola
2 miesiące temu
To jest armagedon i zadziwia mnie cisza w TV.Ciekawe czym to jest spowodowane.Bo gdyby to Rosja zrobiła to by gadali od rana do nocy.A tu coś śmierdzi.
Ale o co
2 miesiące temu
chodzi rurka w wodzie rozerwana w jednym miejscu zostanie zniszczona w każdą stronę do końca. Potęga przyrody zrobi swoje.
egonbar
2 miesiące temu
lepiej poczytajcie o 'exxon mobil sachalin' to może traficie na przyczynę katastrofy na Bałtyku.Myśleć,myśleć,myśleć .......i nie pleść bzdur .
...
Następna strona