Trwa ładowanie...
bEhytvtx

Notowania

Przejdź na

Czy Polska i Węgry utrzymają sojusz ws. budżetu UE? "Orban jest oportunistą"

- Premier Węgier Viktor Orban jest inteligentnym oportunistą - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, szef rady FOR, były wicepremier i minister finansów, tuż przed rozpoczęciem obrad szczyt Unii Europejskiej w sprawie budżetu i Funduszu Odbudowy. Polska i Węgry sprzeciwiały się powiązaniu wypłaty środków unijnych z przestrzeganiem praworządności. Propozycja kompromisowa zakłada, że wstrzymanie funduszy nie byłoby automatyczne. Balcerowicz porównał środki z Funduszu Odbudowy do powojennego planu Marshalla, z którego Polska wtedy nie otrzymała wsparcia. - To zablokował Stalin, teraz mamy do czynienia z próbą blokady ze strony osób rządzących w Polsce - mówił Balcerowicz.

10-12-2020
Tagi:
fundusze unijne, praworządność, szczyt ue
117 reakcji
57
14
46
Podziel się
Komentarze (46)
zobacz więcej komentarzy (46)
bEhytvtJ
KOMENTARZE
(46)
Pit
6 miesięcy temu
Panie Balcerowicz, nikt już nie jest w stanie zniszczyć tak polskiej gospodarki jak Pan to zrobił.
Daniel
6 miesięcy temu
każdy człowiek popełnia błąd, innymi słowem myli się dotyczy to także osób rządzących jak też zwykłych obywateli, ale tyle jadu co spływa na obecną ekipę rządząca przypomina mi chorego psychiczne kolegę 1. obsesja na punkcie podejrzeń 2. wyimaginowane zarzuty wobec innych, 3. wiecznie pokrzywdzony przez innych 4 wszyscy są źli tylko on dobry5. zmyślanie obraz całkowicie nie pasujący do otaczającej rzeczywistości. Ludzie czy wy zyjecie w prawdziwym świecie czy w swoim obłędzie
po
6 miesięcy temu
byly prelegent PZPR w Szkole Glownej Planowania i Statystyki
bEhytvub
openm
6 miesięcy temu
Jak chcecie 'nierozpierniczoną' gospodarkę to spójrzcie na Ukrainę. Zaczynaliśmy przemiany ustrojowe z niższego poziomu zasobności niż Ukraina. U nas były reformy a na Ukrainie nie.
CALLAHAN
6 miesięcy temu
Jak tam sukcesy na Ukrainie, był tam Pan ekspertem czy cóś ?!!!
...
Następna strona