Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czy Polska i Węgry utrzymają sojusz ws. budżetu UE? "Orban jest oportunistą"

- Premier Węgier Viktor Orban jest inteligentnym oportunistą - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, szef rady FOR, były wicepremier i minister finansów, tuż przed rozpoczęciem obrad szczyt Unii Europejskiej w sprawie budżetu i Funduszu Odbudowy. Polska i Węgry sprzeciwiały się powiązaniu wypłaty środków unijnych z przestrzeganiem praworządności. Propozycja kompromisowa zakłada, że wstrzymanie funduszy nie byłoby automatyczne. Balcerowicz porównał środki z Funduszu Odbudowy do powojennego planu Marshalla, z którego Polska wtedy nie otrzymała wsparcia. - To zablokował Stalin, teraz mamy do czynienia z próbą blokady ze strony osób rządzących w Polsce - mówił Balcerowicz.

10-12-2020
Tagi:
fundusze unijne, praworządność, szczyt ue
0
0
46
Podziel się
Komentarze (46)
zobacz więcej komentarzy (46)
KOMENTARZE
(46)
Pit
2 lata temu
Panie Balcerowicz, nikt już nie jest w stanie zniszczyć tak polskiej gospodarki jak Pan to zrobił.
Daniel
2 lata temu
każdy człowiek popełnia błąd, innymi słowem myli się dotyczy to także osób rządzących jak też zwykłych obywateli, ale tyle jadu co spływa na obecną ekipę rządząca przypomina mi chorego psychiczne kolegę 1. obsesja na punkcie podejrzeń 2. wyimaginowane zarzuty wobec innych, 3. wiecznie pokrzywdzony przez innych 4 wszyscy są źli tylko on dobry5. zmyślanie obraz całkowicie nie pasujący do otaczającej rzeczywistości. Ludzie czy wy zyjecie w prawdziwym świecie czy w swoim obłędzie
po
2 lata temu
byly prelegent PZPR w Szkole Glownej Planowania i Statystyki
openm
2 lata temu
Jak chcecie 'nierozpierniczoną' gospodarkę to spójrzcie na Ukrainę. Zaczynaliśmy przemiany ustrojowe z niższego poziomu zasobności niż Ukraina. U nas były reformy a na Ukrainie nie.
CALLAHAN
2 lata temu
Jak tam sukcesy na Ukrainie, był tam Pan ekspertem czy cóś ?!!!
...
Następna strona