Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Czy to najdroższy park w Polsce? Horrendalna stawka zarządcy

40
Podziel się

96 złotych rocznej opłaty plus 30 zł za wydanie karty - tyle za wstęp na teren parku życzy sobie zarządca parku w Warszawie. Miasto nie chciało zająć się terenem.

Czy to najdroższy park w Polsce? Horrendalna stawka zarządcy
96 złotych za wejście do parku. (Fort8)
bErpRSyd

Park Ósmy przy Forcie Służew na warszawskim Ursynowie wyremontował deweloper z grupy Turret Polska, który w 2005 kupił ten teren i zbudował w pobliżu osiedle mieszkaniowe.

Park po rewitalizacji miał być przekazany dzielnicy Ursynów za symboliczną złotówkę. Do przekazania jednak nie doszło, bo jak pisze portal haloursynów.pl, nie zgodził się na to urząd miasta.

Żeby utrzymać park, firma potrzebuje pieniędzy. Jak tłumaczy, dochodziło w nim do aktów wandalizmu, a to generuje dodatkowe koszty.

bErpRSyf
Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne

Dlatego teraz każdy, kto chce skorzystać z parku, będzie musiał zapłacić 96 złotych rocznie i wyrobić sobie kartę za 30 złotych.

bErpRSyl

- To 16 złotych miesięcznie. Tyle, co paczka papierosów. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę eskalację szkód. My nie bierzemy tych pieniędzy dla siebie, tylko na utrzymanie parku - mówi portalowi Marian Mazurek, prezes Fundacji Laetitia, która zajmuje się utrzymaniem parku.

Fundacja ocenia, że na utrzymanie parku będzie potrzebować 120 tys. złotych rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErpRSyG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(40)
Marek
miesiąc temu
Wbrew pozorom świetny pomysł, w Anglia płaci się za miejsce na ławce. A skoro taki Park to teren prywatny to nie ma obowiązku udostępniać go za darmo. Zwłaszcza że miasto miało okazję przejąć za bezcen i sprzedać na nowe bloki
jak
miesiąc temu
czy w Polsce sa normali Ludzie
ABC
miesiąc temu
Nie jest to najdroższy park w Polsce, na osiedlu Wielicka Garden w Krakowie roczny koszt utrzymania przynależnego do osiedla parku to 300zł dla administratora oraz 600 zł za wieczyste użytkowanie na jedno mieszkanie. Ktoś to przebije? XD
bErpRSyH
Zlotowa
miesiąc temu
To raczej wychodź 10.5 zł na miesiac a nie 26
Lolek ubolek
miesiąc temu
Parku gmina nie chciała ale na promowanie ideologii No wiadomo jakiej kasę ma
...
Następna strona